Spotkanie po latach

20200201_171438Szkoła. Każdy dorosły do niej uczęszczał. Szkoła w Dziewieniszkach liczy już ponad dziewięćdziesiąt lat. Ukończyło ją wiele roczników młodych ludzi.

W pierwszą sobotę lutego, jak co roku, szkoła otwiera swe drzwi, aby powitać swoich absolwentów oraz nauczycieli. Tym razem na spotkanie przybyło około pięćdziesięciu byłych uczniów  różnych promocji.  Przyjechali z odległych zakątków, ponieważ chcieli powrócić do atmosfery z lat szkolnych, przypomnieć wspaniałe chwile spędzone wśród przyjaciół ze szkolnej ławy. Goście obejrzeli fotografie, kroniki, wspominali nauczycieli, pytali o ich losy. Uczestnicy rozmawiali o swoich osiągnięciach, opowiadali o swoim życiu. Niektórzy dawno się nie widzieli i mieli sobie wiele do opowiedzenia. Słowa wdzięczności kierowali do nauczycieli, podkreślając ważność nauki i rolę nauczycieli.

Uczniowie gimnazjum przyszykowali z okazji tego spotkania program artystyczny. Były piosenki, tańce oraz scenki z życia szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na to spotkanie – bez Was nie byłoby tego święta. Mamy nadzieję, że odnowione kontakty pozwolą spotkać się przyjaciołom nie raz.