Anioł dla Jana Pawła II

436335396_1111570653403641_5454760487741584186_nUczniowie klas 5, 6 i 7 Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach mogli poczuć się prawdziwymi malarzami. Wszystko za sprawą warsztatów prowadzonych przez Bożenę Naruszewicz, malarkę Wileńską. Bożena Naruszewicz –  malarka pełna pasji, miłości do sztuki jak też chęci do przekazywania swoich umiejętności i dzielenia się swoją twórczością.

Prace malarki można rozpoznać wśród innych obrazów, bowiem wyróżniają się tematyką. Bożena Naruszewicz maluje …Anioły: Anioły s sercem, w różnych kolorach, z różną minką, emocją – i te smutne, i zatroskane, wypoczęte i zamyślone… Każdy, kto ujrzy te obrazy, może odnaleźć i zobaczyć w nich siebie. Podobizny Aniołów przemawiają, oddziałują, poruszają.

Podczas warsztatów, jakie odbyły się 19 kwietnia w Sali Imprez w Dziewieniszkach, zostały wystawione prace malarki. Piękne, kolorowe. Warsztaty to miejsce, w którym możesz spotkać ciekawych ludzi, poznać swoje zainteresowania, uwolnić swoją kreatywność, przełamać ograniczenia i dobrze spędzić czas. Tak było i dziś.

Pani Bożena podzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami z zebranymi w Sali Imprez. Udzieliła chętnym do malowania praktycznych wskazówek, aby uzyskali jak najlepszy efekt swojej pracy. Uczniowie podczas zajęcia wykonali podobizny Aniołów. Do końca kwietnia prace uczniów będą prezentowane w Sali Imprez. Potem prace zostaną pokazane w szkole. Warsztaty i wystawa prac została poświęcona ku czci św. Jana Pawła II.

Aniołowie – tak tłumaczył w swojej nauce papież Jan Paweł II – z jednej strony mają chronić ludzi przed złem, jakie zagraża im ze strony świata, a z drugiej mają zanosić ich modlitwy i prośby do Boga. A głównym zadaniem aniołów jest doprowadzenie człowieka do zbawienia. Prawdę tę podkreślał Jan Paweł II wielokrotnie.

Na obrazach Bożeny Naruszewicz Aniołowie mają serca. Póki serce człowieka bije, może on zrobić wiele dobrego.

Nauczycielka religii Danuta Sobol