Zajęcia integracyjne na temat świąt Bożego Narodzenia

80300576_917744921954505_7734515954339545088_nAby odmienić i uatrakcyjnić uczniom ostatni dzień zajęć przed feriami, nauczyciele zaprosili uczniów na  inaczej niż codziennie organizowane  lekcje.

Uczniowie pracowali w wiekowo zróżnicowanych grupach i wykonywali różne zadania: czytali i analizowali fragment Pisma św., śpiewali kolędy, tańczyli świąteczny taniec, wykonywali ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, mieli zajęcie kinezjologiczne. Tematem wszystkich zajęć były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Takie współdziałanie w grupach jest korzystne, uczniowie to już wiedzą,  w takich warunkach pracowali już nie pierwszy raz. Podobne zajęcia integracyjne dają uczestniczącym wiele satysfakcji.  Wszystkie grupy pracowały solidnie, podczas podsumowania wyników okazało się, że różnica punktów jest nieznaczna.

Podczas takich zajęć nie ma powodu do rywalizowania, natomiast kształci się postawa zaangażowania, zdrowej współpracy, nastawienia na efekt z troską o drugą osobę. Młodsi uczniowie czują się bezpiecznie, korzystają z pomocy innych. Starsi zaś czują się odpowiedzialni i mogą wzmacniać pewność siebie i umiejętności przywódcze.