Karnawał Noworoczny

15726225_297308313998232_635003117460206847_nKarnawał – to przede wszystkim zabawa. Jak co roku, w czasie ferii zimowych, tym razem – 27 grudnia, w gimnazjum odbył się Karnawał Noworoczny. Tegoroczny temat zabawy noworocznej był ,,Filmiki”. Uczniowie klas 6-12 wraz z ich wychowawcami i administracją szkoły, około 16 godziny, zebrali się w auli szkolnej, aby obejrzeć występ uczniów. Występ uczniów oglądali też absolwenci naszego gimnazjum oraz rodzice, którzy zechcieli odwiedzić gimnazjum, a przy okazji wesoło spędzili czas.

Podczas karnawału każda klasa pokazała oryginalne występy. Aby występy były bardziej ciekawe i warte uwagi, uczniowie użyli ,,amunicję”: kto  muzykę, kto taniec, a kto nawet zrobił filmik, inni zaś podziwiali zebranych zdolnościami aktorskimi.

Po imprezie noworocznej odbyła się dyskoteka.

Dziękujemy wychowawcom klas za pomoc w przygotowaniu wieczoru karnawałowego.

Boże Narodzenie jednoczy wszystkich w jedną rodzinę

15622167_295598587502538_3537927788407816174_n23 grudnia, w ostatni dzień przed 15672912_295596570836073_6612131324222761902_nferiami zimowymi, społeczność gimnazjum zebrała się jako jedna rodzina, aby razem świętować najpiękniejsze święto – Boże Narodzenie. Na uroczystość przybyli proboszcz parafii dziewieniskiej  Domas Valančauskas z siostrą Maryte, starosta gminy Dziewieniszki pani Czesława Marcinkiewicz,  dyrektor Sali Imprez  pani Teresa Płotnikowa, rodzice, nauczyciele  seniorzy, 15665914_295592894169774_4183698972691400167_npracownicy emeryci. Dla zebranych  na sali uczniowie przedstawili historię narodzin Jezusa, chór dziewcząt śpiewał kolędy, a grupa taneczna pokazała taniec aniołów.

Po występie uczniów ksiądz Domas zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy, po czym wszyscy podzieli się opłatkiem.d

Boże Narodzenie – to czas, kiedy wszyscy razem – uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy – w atmosferze szczeroci, dobrego nastroju przebywają razem i składają nawzajem życzenia. Boże Narodzenie jednoczy wszystkich.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Jasełek w naszym gimnazjum. Wesołych Świąt!

Danuta Sobol, nauczycielka religii

Wycieczka do Wilna

20161205_093541Stare miasto. Część 1.

5 grudnia b.r. uczniowie klasy 6 odbyli wycieczkę, której celem było poznanie starówki wileńskiej.

Trudno jest zdecydować, które zabytki starówki w 20161205_102808Wilnie są tymi, które warto zobaczyć bardziej niż inne. Czy ważniejsze są te związane ze starą historią miasta, czy te związane z kultem religijnym, czy te związane z Polską i znanymi Polakami, którym Wilno zawdzięcza wiele. Czy może warto postawić na te kulturalne, jak choćby ciekawa sama w sobie „Republika Zarzecza”. Każdy obywatel kraju powinien znać swoje miasto, więc tym razem uczniowie poznali: Ostrą Bramę i Kaplicę Ostrobramską, Bazylikę Archikatedralną, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydenta i  Muzeum Adama Mickiewicza.

Przy okazji zbliżających się świąt mogliśmy podziwiać tegoroczną choinkę wileńską.

Była to tylko pierwsza zrealizowana część planu poznania miasta. Ciąg dalszy nastąpi.

Współpraca harcerzy i Samorządu Uczniowskiego gimnazjum

OLYMPUS DIGITAL CAMERA,,Połączenie sił – to początek, pozostanie razem – to postęp, wspólna praca- to sukces.“

Henry Ford

Harcerze i uczniowie  Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach w dniach 2 -3 grudnia b.r., pod opieką Anżeliki Moroz i Santany Choliawskiej, zorganizowali wspólną  zbiórkę. Uczniowie podzielili obowiązki, po czym wzięli się do pracy. Pełni entuzjazmu dążyli do jednego celu – zrobić niespodziankę dla całej naszej społeczności szkolnej, a miało to być świąteczne przystrojenie gimnazjum.

W poniedziałek z rana wszystkich czekała miła niespodzianka –  OLYMPUS DIGITAL CAMERAokna gimnazjum witały zimową dekoracją,  a najbardziej wszystkich cieszyła upiększona choinka z noworoczną pocztą, na drugim piętrze czekała wszystkich jeszcze jedna choinka, którą uczniowie wykonali sami.

Sukces przychodzi do tych, którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

Anżelika Moroz, druhna

Ślubowanie 1 klasy

slubowanieWe wtorek, 29 listopada b. r. w Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Dziewieniszkach odbyła się uroczystość ,,Ślubowanie 1 klasy”. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny.
Pierwszoklasistom złożyli życzenia i upominki dali uczniowie klas 0, 2, 3 i 4. Dużo upominków dostali pierwszacy od pani dyrektor i wychowawczyni. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci wraz z rodzicami udali się na poczęstunek. Ten dzień na pewno zostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Irena Aszakiewicz, nauczycielka 1 klasy

,,Pożegnanie z Jesienią“

Najmniejsze dzieci naszego gimnazjum, które uczęszczają do trzech grup przedszkolnych –  w Dziewieniszkach, Jurgielanach i Milkunach – w ostatnim dniu listopada spotkały się na wspólnym zajęciu. Zajęcie zorganizowały wychowawczynie Lena Bicic, Alina Niewierkiewicz oraz Swietłana Pieresypkina. Tematem spotkania przedszkolaków było ,,Pożegnanie z Jesienią“. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, segregowały owoce i warzywa, rozpoznawały liście drzew, utrwalały kolory, wzbogacały słownictwo.

Jesień to pora roku, w której warto zadbać o zdrowie, dlatego po pracy dzieci otrzymały owoce i sok.

Dziękuję  dzieciom oraz paniom za przybycie do Jurgielan i aktywny udział w zajęciu. Było jesiennie i kolorowo.

Lena Bicic, wychowawczyni grupy przedszkolnej w Jurgielanach