Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

aW dniu 15 lutego w naszym gimnazjum bodbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Dziewieniszkach również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie.  Przybyli goście zebrali się w auli gimnazjum i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, konkursy dla babć i dziadków, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć. Babcie z dumą patrzyły na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie Babcie zostały zaproszone na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i babć!

Nauczycielka klas początkowych Jania Chorunżaja

Studniówka, czyli ,,Poloneza czas zacząć!

16603030_318859055176491_7010030961207363270_n,, Poloneza czas zacząć! ” – słowa z poezji naszego patrona gimnazjum Adama Mickiewicza zgodnie z tradycją dały początek  zabawie studniówkowej. W tym roku do tradycyjnego tańca dołączyli się też młodsi koledzy, czym uświetnili występ. Popis taneczny został nagrodzony brawami przez zebranych gości.

Organizatorzy  – klasa III G – pamiętając, że Studniówka to przede wszystkim zabawa i rozrywka przed Egzaminem Dojrzałości, przygotowali dla maturzystów wesoły program. Z zaciekawieniem wszyscy oglądali scenkę o tudnych chwilach na egzaminie. Były też inne ciekawe niespodzianki: tańce, śpiewy, wesołe zabawy.  Młodsi o rok koledzy zadbali o upiększenie sali. Kalendarz, taniec, nawet tort studniówkowy o tematyce znanej kreskówki Minions, podkreślały, że czas dzieciństwa i młodości – to kolorowo, słodko i wesoło.

Niech chwile studniówego balu zostaną naszym Maturzystkom miłym wspomnieniem radości i szczęścia.

Danuta Sobol

Spotkanie absolwentów

KODAK Digital Still CameraW pierwszą sobotę lutego większość szkół otwiera swe drzwi, KODAK Digital Still Cameraaby przywitać swych byłych uczniów. Na spotkanie absolwentów, które w tym roku wypadło 4 lutego, do Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach przybyło ponad pięćdziesięciu absolwentów. Swoją szkołę po latach odwiedzili absolwenci promocji sprzed 5, 10, 25, 35 laty i innych niejubileuszowych promocji.  Przedstawicielką uczniów, którzy świadectwo dojrzałości otrzymali pół wieku temu, była Helena  Żylińska. Wśród gości byli obecni nauczyciele, którzy pracowali w naszej szkole i wychowali niejedno pokolenie dziewieniszczan. Była też obecna starosta gminy dziewieniskiej KODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still CameraCzesława Marcinkiewicz, która kiedyś była nauczycielką naszej szkoły. Trzeba tu wspomnieć, że pani Czesława Marcinkiewicz jest autorką Hymnu Absolwentów szkoły w Dziewieniszkach. Ta pieśń co roku na spotkaniu absolwentów rozbrzmiewa w murach naszej szkoły.

Słowa powitania do zebranych skierowała dyrektor naszej placówki oświatowej Danuta Anichowska, życząc wszyskim zebranym miłego wieczoru.

Uczniowie i nauczyciele pracujący w gimnazjum dołożyli wielu starań, by atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa i szczególna. Młodzież gimnazjum przyszykowała program artystyczny, na który się złożyły tańce, dobrane wiersze i piosenki, jak również wesołe scenki obrazujące życie w szkole. Została też pokazana prezentacja o szkole, która przedstawiła najważniejsze wydarzenia z historii szkoły za ostatnie dziesięć lat. Za wspaniałe przygotowanie uroczystości nauczcielom oraz uczniom goście kierowali słowa podziękowania.

KODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still CameraUwieńczeniem spotkania była piosenka Danuty Popławskiej, byłej nauczcielki muzyki, która zaprosiła wszystkich zebranych do zaśpiewania autorskiej piosenki o spotkaniu absolwentów. Uczestnicy spotkania nagrodzili zaśpiewaną piosenkę głośnymi oklaskami!

Na scenę po kolei byli zapraszani przedstawiciele Jubileuszowych Promocji, którzy dzielili się wspomnieniami, składali życzenia i dziękowali nauczycielom za nauczanie, poświęcenie, serdeczność i  dobroć.

Spotkanie nauczycieli i absolwentów to nie tylko okazja do przyjacielskich spotkań, długich rozmów ale także do chwili zadumy i refleksji, dlatego po części artystycznej dalsze rozmowy o przeszłości i o tym, co u każdego jest dzisiaj kontynuowane były przy herbacie. Przybyli goście z zainteresowaniem, a niekiedy z zaskoczeniem i nostalgią, oglądali zdjęcia, wracając pamięcią do tych niepowtarzalnych przeżyć szkolnych.

Dziękujemy absolwentom i gościom za obecność, a przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, którą udało się nam wspólnie stworzyć podczas spotkania.

Gimnazjum ma wiele tradycji, jednak Wieczór Absolwentów jest jedną z najpiękniejszych.

Do zobaczenia za rok!

Danuta Sobol