Spotkanie absolwentów

KODAK Digital Still CameraW pierwszą sobotę lutego większość szkół otwiera swe drzwi, KODAK Digital Still Cameraaby przywitać swych byłych uczniów. Na spotkanie absolwentów, które w tym roku wypadło 4 lutego, do Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach przybyło ponad pięćdziesięciu absolwentów. Swoją szkołę po latach odwiedzili absolwenci promocji sprzed 5, 10, 25, 35 laty i innych niejubileuszowych promocji.  Przedstawicielką uczniów, którzy świadectwo dojrzałości otrzymali pół wieku temu, była Helena  Żylińska. Wśród gości byli obecni nauczyciele, którzy pracowali w naszej szkole i wychowali niejedno pokolenie dziewieniszczan. Była też obecna starosta gminy dziewieniskiej KODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still CameraCzesława Marcinkiewicz, która kiedyś była nauczycielką naszej szkoły. Trzeba tu wspomnieć, że pani Czesława Marcinkiewicz jest autorką Hymnu Absolwentów szkoły w Dziewieniszkach. Ta pieśń co roku na spotkaniu absolwentów rozbrzmiewa w murach naszej szkoły.

Słowa powitania do zebranych skierowała dyrektor naszej placówki oświatowej Danuta Anichowska, życząc wszyskim zebranym miłego wieczoru.

Uczniowie i nauczyciele pracujący w gimnazjum dołożyli wielu starań, by atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa i szczególna. Młodzież gimnazjum przyszykowała program artystyczny, na który się złożyły tańce, dobrane wiersze i piosenki, jak również wesołe scenki obrazujące życie w szkole. Została też pokazana prezentacja o szkole, która przedstawiła najważniejsze wydarzenia z historii szkoły za ostatnie dziesięć lat. Za wspaniałe przygotowanie uroczystości nauczcielom oraz uczniom goście kierowali słowa podziękowania.

KODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still CameraUwieńczeniem spotkania była piosenka Danuty Popławskiej, byłej nauczcielki muzyki, która zaprosiła wszystkich zebranych do zaśpiewania autorskiej piosenki o spotkaniu absolwentów. Uczestnicy spotkania nagrodzili zaśpiewaną piosenkę głośnymi oklaskami!

Na scenę po kolei byli zapraszani przedstawiciele Jubileuszowych Promocji, którzy dzielili się wspomnieniami, składali życzenia i dziękowali nauczycielom za nauczanie, poświęcenie, serdeczność i  dobroć.

Spotkanie nauczycieli i absolwentów to nie tylko okazja do przyjacielskich spotkań, długich rozmów ale także do chwili zadumy i refleksji, dlatego po części artystycznej dalsze rozmowy o przeszłości i o tym, co u każdego jest dzisiaj kontynuowane były przy herbacie. Przybyli goście z zainteresowaniem, a niekiedy z zaskoczeniem i nostalgią, oglądali zdjęcia, wracając pamięcią do tych niepowtarzalnych przeżyć szkolnych.

Dziękujemy absolwentom i gościom za obecność, a przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, którą udało się nam wspólnie stworzyć podczas spotkania.

Gimnazjum ma wiele tradycji, jednak Wieczór Absolwentów jest jedną z najpiękniejszych.

Do zobaczenia za rok!

Danuta Sobol