Zajęcie o planowanie kariery

20170323_09220120170323_09424423 marca uczniowie 8 klasy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach mieli spotkanie z panią Anastasją Sworobowicz, specjalistą od kariery zawodowej z centrum zatrudnienia młodzieży. Podczas  spotkania uczniowie gimnazjum  zostali zapoznani z  centrum. Odbyło się zajecie o wyborze kierunku kształcenia, o wyborze zawodu i o planowaniu kariery. Ponadto uczniowie zwiedzili otwartą wirtualną przestrzeń i dowiedzieli się, jakie rodzaje działalności są oferowane. W czasie spotkania młodzież dyskutowała, dlaczego ważne jest poznać samego siebie, jakie techniki mogą pomóc znaleźć drogę do sukcesu i jakie umiejętności uczniowie muszą 20170323_095841rozwijać w szkole. Podczas warsztatów uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, ze wskazówek specjalisty musieli zrozumieć, o jakim zawodzie się mówiło. Uczniowie aktywnie dzielili się swoją wiedzą z członkami zespołu. Rozmawiali o zawodzie pisarza, ponieważ 3 marca jest Międzynarodowym Dniem Pisarzy. Uczniowie chcieli także wiedzieć, jakie zawody cieszą się największym popytem dla pracodawców w kraju.

Regina Szyłobritienie, wychowawczyni klasy 8