Półkolonie letnie ,, Twórcze poznanie swego kraju i ciekawe umysły”

19145730_380122935716769_6953033356780008908_nW dniach 5 – 20 czerwca b. r. w murach Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach zostały organizowane półkolonie letnie pod nazwą ,, Twórcze poznanie swego kraju i ciekawe umysły”. Do obozu uczęszczało 15 uczniów z różnych klas. Odpowiedzialnymi nauczycielkami za pracę w półkoloniach były: nauczycielka klas początkowych Jania Chorunżaja i pedagog socjalny Anżelika Moroz.

Program półkolonii był ciekawy i rozmaity. Uczniowie zwiedzili Ścieżkę zdrowia w Kowalach, podziwiali urocze widoki z Górki Zamkowej w Bieczanach. Były zorganizowane wycieczki do Trok i do Wilna. W Trokach uczniowie mieli możliwość poznania historii Trok, zwiedzić muzeum w zamku trockim oraz popływać statkiem po jeziorze Galwe. W Wilnie zaś zwiedzili Muzeum Adama Mickiewicza.

W czasie półkolonii  odbywały się rozmaite konkursy, zawody sportowe i zajęcia plastyczne. Podczas tych zajęć dzieci pogłębiły wiedzę z historii polskiej oraz wzmocniły poczucie tożsamości narodowej. Ostatni dzień obozu uczniowie spędzili  zwiedzając nasz rejon, a w szczególności miasteczko Ejszyszki.

Nauczycielka klas początkowych Jania Chorunżaja

Dzienny obóz letni ,,Twórcze poznanie swojego kraju”

KODAK Digital Still CameraW dniach 5-16 czerwca b. r. w murach Gimnazjum KODAK Digital Still Cameraim. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach został zorganizowany dzienny obóz wypoczynkowy dla uczniów klas 5-8, IG –IIIG. Działalność w obozie organizowali nauczyciele pracujący w tych klasach. Odpowiedzialną  za całą pracę obozu była pedagog socjalny Anżelika Moroz.

W ciągu dwóch tygodni dzieci przychodziły do gimnazjum, by uczestniczyć w grach, zabawach, tańcach integracyjnych, wycieczkach poznawczych, biwakach oraz różnorodnych konkursach.

Uczniowie  mieli wycieczkę do Wilna, gdzie zwiedzili  Muzeum Adama Mickiewicza. Odbyły też kilka wycieczek po okolicach Dziewieniszek: podziwiali piękne widoki z  Górki Zamkowej w Bieczanach, wstąpili do Zamku w Narwiliszkach, spacerowali po Ścieżce Zdrowia w Kowalach, zrobili zdjęcie pamiątkowe przy dębie w Gribiszkach, uczestniczyli w zajęciu w Muzeum Regionalnym w Poszkach.

Anżelika Moroz, pedagog socjalny

Letni obóz ,, Twórcze i ciekawe umysły”

trokiW naszym gimnazjum w ciągu dwóch tygodni od 5 do 16 czerwca był organizowany letni obóz ,, Twórcze i ciekawe umysły”. Do obozu uczęszczało 28 uczniów z klas początkowych.

Program obozu był rozmaity i ciekawy. Na przeciągu 2 tygodni dzieci chętnie uczęszczały do obozu, gdzie pogrążyły się w świat bajek, zabaw, konkursów. Także uczniowie zwiedzili Ścieżkę zdrowia w Kowalach, była organizowana wycieczka do Trok, gdzie mieli możliwość poznania historii Trok, zwiedzili muzeum w zamku trockim oraz pływali statkiem po jeziorze Galwe. Ostatni dzień obozu spędzili zwiedzając nasz rejon, a w szczególności miasteczko Ejszyszki.

Nauczycielki klas początkowych

Kolejny rok szkolny dobiegł końca

10-klMinął kolejny rok szkolny. Z tej okazji w naszym gimnazjum dla uczniów klas 5 -8, I G – III G  odbyła się uroczystość zakończenia 2016-2017 roku szkolnego, którą przyszykowali uczniowie klasy I G. Dyrektor gimnazjum pani Danuta Anichowska podziękowała nauczycielom i uczniom za owocną pracę i pogratulowała młodzieży osiągniętych wyników.

Wszyscy, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz zdobyli laury w różnych konkursach czy olimpiadach przedmiotowych bądź wykazali się aktywnością w życiu szkoły, otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy.

Życzymy Nauczycielom, Uczniom oraz Pracownikom szkoły pogodnych i bezpiecznych wakacji.

Anżelika Moroz, pedagog socjalny