Dzień nauczyciela

Nauczyciele to bardzo ważne osoby, które wpływają na rozwój uczniów oraz poszerzanie ich horyzontów. Dzień Nauczyciela to także dzień rodziny.
Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest co roku 5 października. Wypada wtedy złożyć życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom. Zresztą dotyczy to nie tylko obecnych uczniów. Także osoby, które szkołę mają już dawno za sobą mogą odezwać się do swoich dawnych i znajomych nauczycieli.

Dzień Nauczyciela w świecie jest obchodzony bardzo uroczyście. Nauczyciele otrzymują medale, oraz podziękowania od rodziców i uczniów. Tego dnia w szkołach często organizowane są apele oraz przedstawienia, właśnie i nasze Gimnazjum nie stało się wyjątkiem. W tym roku szkolnym święto nauczycieli zostało połączenie ze świętem rodziny, gdyż to rodzina wspólnie ze szkołą kształci i wychowuje każdego człowieka i obywatela. Rodzina i szkoła stają się jedynym wspólnym fundamentem. Zatem uczniowie klasy maturalnej przygotowali zajęcia integracyjne dla uczniów, rodziców i nauczycieli, a samorząd uczniowski, klasy 5-IVG, przyczynił się do upiększenia auli i przygotowania wspaniałego koncertu dla nauczycieli i rodziców, w których brzmiały piękne słowa podziękowania i przepraszania. Wszyscy byli mocno wzruszeni, a nauczyciele wdzięczni za piękne słowa i jesienne wiązanki kwiatów.

Samorząd uczniowski.