Aktywna przerwa – październik

Przerwa lekcyjna to kilka minut odpoczynku między zajęciami. Do przerw można także podejść inaczej – potratować je jako pretekst do realizacji wspólnego działania, które będzie nie tylko przyjemne, ale rozwinie także umiejętność współpracy.

W październiku rozpoczeliśmy cykl aktywnych przerw w naszym gimnazjum. Uczniowie klas 5-IIG organizują każdego dnia, według wcześniej ustalonego planu, zajęcia na 20 minutowej przerwie pomiędzy 4 i 5 lekcją. Oprócz klas organizatorów najaktywniej w każdych zajęciach biorą udział najmniejsi od grupy przedszkolnej aż po klasę 4. Zajęcia są prowadzone w sali sportowej pod opieką wychowawcy. Uczniowie grają w gry sportowe, organizują mini-zawody, biegi, skoki i nawet czasami w berka.

20171012_114450 20171012_114524Wychowawcy

Wycieczka poznawcza uczniów naszego gimnazjum

W piątek, 27 października, uczniowie klas 5-8 i IG – IIG  odbyli jednodniową wycieczkę poznawczą.  Zwiedziliśmy zamek w Miednikach, następnie starówkę wileńską, a punktem kulminacyjnym był  Pałac Władców w Wilnie. Tam mieliśmy zajęcia edukacyjne.  Klasy 5-7 miały wycieczkę edukacyjną pt. „Historia rządów władców litewskich”, a uczniowie 8-IIG klas zajęcie pt. ” Tańce dworskie średniowiecza”.  Podczas tej wycieczki poznaliśmy wiele nowych i ciekawych faktów z historii naszego kraju oraz nauczyliśmy się nowego tańca . Dziękujemy wszystkim  za wspaniałą wycieczkę, a szczególnie administracji Pałacu Władców za zaproszenie i nieodpłatne zajęcia.

KODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still Camera