TOLERANCJA

16. listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Przez cały tydzień społeczność gimnazjum integrowała się poprzez różne zajęcia. W holu głównym gimnazjum zorganizowano wystawę tematyczną poświęconą Światowemu Dniu Tolerancji pod tytułem „Ręce tworzą – ręce niszczą“. Na długich przerwach odbywały się zajęcia, które miały na celu  znacząco wpłynąć na stopień integracji społeczności gimnazjum oraz  przyczynić się do podniesienia wiedzy na temat tolerancji. Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych. Miejmy nadzieję, że chęć zrozumienia innych była w naszych sercach nie tylko na czas danej akcji, ale również przez cały rok.

Dziękujemy nauczycielkom, które przyczyniły się w  organizacji poszczególnych imprez w ciągu tygodnia tolerancyjnego: Dianie Kreczienie,  Justynie Prowłockiej, Marzenie Kamińskiej i przewodniczącej komitetu uczniowskiego Elizie Paszkiewicz.

Pedagog socjalny

ok2ok1

11 listopada – Święto Niepodległości Polski

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku. W 2017 roku mija 99 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji władze i instytucje państwowe, w tym też szkoły, organizują uroczystości, odbywają się również specjalne akademie i koncerty upamiętniające Święto Niepodległości Polski.

Jesteśmy Polakami i chociaż ojczyzną naszą jest piękna Litwa, obchodzimy ten dzień tak samo świątecznie, jak i Polacy mieszkający nie tylko w Rzeczpospolitej Polskiej, ale i na całym świecie. W naszym gimnazjum upamiętniliśmy Niepodległość Polski podczas apelu 10 listopada. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia historyczne, recytowaliśmy wiersze o naszych ojcach i dziadkach, którzy polegli w obronie kraju, śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne. Duch zwycięstwa tkwi w sercach każdego z nas, więc my jako uczniowie pamiętamy i niesiemy to zwycięstwo polskości w przyszłość, oddając cześć poległym.

11 listopada przygotowaliśmy też świąteczny koncert w sali imprez w Dziewieniszkach.

23584653_1636373433093225_896831953_n23557769_1636372646426637_1988534329_oUczniowie gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach

Ślubowanie klasy 1

Dzień 8 listopada 2017 roku to ważna data w życiu naszego gimnazjum. Tego dnia klasa pierwsza zdała swój
pierwszy szkolny egzamin i została pasowana na uczniów Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach.
Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem nauczycieli już od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, tańca, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w auli, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Na uroczystość przyszli również rodzice pierwszaków, pani dyrektor wszystkie nauczyciele klas początkowych ze swoimi uczniami. Następnie uczniowie 1 klasy
zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Później uczniowie 2 , 3 i 4 klas pozdrowili wierszami, tańcami i piosenkami pierwszoklasistów i wręczyli dla nich upominki. Na koniec pani dyrektor, Danuta Anichowskaja, skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej i wręczyła dyplomy oraz emblematy naszego gimnazjum.

20171108_10225120171108_102611 Jania Chorunżaja
Nauczycielka klasy 1