Karnawał noworoczny

28 grudnia 2017 roku o godzinie 16:00 w murach naszego Gimnazjum odbył się karnawał noworoczny. Uczniowie na sali byli podzieleni na dwie drużyny, w każdej było po 6 osób. Te dwie drużyny uczęstniczyły w różnych konkursach przygotowanych przez IIIG klasę , a na podsumowanie karnawału szanowne jury ogłosiła drużynę- zwycięzców.

Po zabawach odbyła się dyskoteka, podczas której wszystkie klasy zaprezentowały swoje gry (zabawy), w których chętnie uczęstniczyli goście, będący na zabawie. W końcu wieczora zostali wyłonieni zwycięzcy w nominacjach : „Najlepsza zabawa”, „Najlepszy strój” , „Najmilszy strój” , „Najkreatywniejszy stój” i „Najciekawszy strój”. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim udanego 2018 roku.

20171228_16311020171228_160710

Erika Vasilevskytė IIIG klasa.

Jasełka 2017

W naszym gimnazjum tradycyjnie w ostatnim dniu przed feriami odbywają się Jasełka. Tego roku szkolne Jasełka odbyły się 22 grudnia. Uczniowie przedstawili historię narodzenia Jezusa, śpiewali kolędy. Upiększeniem świątecznego programu były tańce aniołków i pastuszków. Z okazji świąt życzenia zebranym na Jasełkach złożyli starosta gminy Dziewieniszki Czesława Marcinkiewicz, ksiądz proboszcz Domas Valančauskas oraz dyrektor gimnazjum Danuta Anichowskaja. Przed Jasełkami nauczyciele zorganizowali pracę w grupach, gdzie zróżnicowani wiekowo uczniowie oraz ich rodzice wykonywali zadania o tematyce świątecznej. Na koniec spotkania z wielkim wzruszeniem wszyscy obecni dzielili się opłatkiem.

Danuta Sobol