„Geriausia ever pamokų diena” w Kownie

15 marca bieżącego roku, uczniowie I-IV G klas odbyli wyjazd do Kowna. Podróż była nietradycyjna, kolejowa, pociąg Wilno-Kowno i z powrotem. Tam w Žalgirio arenie odbyła się impreza „Geriausia ever pamokų diena”, w której chętnie wzięliśmy udziałProgram składał się z 7 lekcji po 45 minut, jak w zwykłej szkole.

Pierwsza lekcja – Ekonomia i finansy. Nauczyciele : autor podręcznika „Ekonomika per 31 valandą” Marija Vyšniauskaitė, były minister finansów Ingrida Šimonytė i dziennikarz Andrius Tapinas.

Druga lekcja – Fizyka. Nauczyciel z Finlandii Kalle Vähä Heikkilä pokazali nam prawdziwe cuda na scenie.

Trzecia lekcja – Kreatywność. Nauczyciele : twórca reklam, biznesman Tomas Ramanauskas i doktor nauk filozoficznych, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Wileńskim, pisarz Kristupas Sabolius.

Czwarta lekcja – Perspektywy na rzecz przyszłości i wyboru pracy. Nauczyciele : prezydent Litewskiej Konfederacji Przemysłowców Robertas Dargis, biznesmen i inwestor Ilja Lauras, szef grupy energetycznej „Lietuvos energija” Dalius Misiūnas, działacz społeczny Augustinas Vizbaras.

Piąta lekcja – Historia. Nauczyciel : znany na całej Litwie historyk, prowadzący programów telewizyjnych Alfredas Bumblauskas.

Szósta lekcja – Sztuczny intelekt. Nauczycielka : wykładowczyni informatyki na Uniwersytecie Technologii w Bandung w Indonezji Inggriani Liem.

Siódma lekcja – Muzyka. Nauczyciele : jedni z najwybitniejszych muzykantów litewskich – Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonovičius-Samas, Vytautas Lukočius.

Podczas krótkich przerw bawili nas didżeje Rolandas Mackevičius i Jonas Nainys znaneśi jako zespół „Radistai”. To byli najlepsze i najciekawsze przerwy w naszym życiu. Wszystkie lekcje nam bardzo się spodobały, ponieważ były bardzo ciekawe i wartościowe. My poznaliśmy wiele nowego i zobaczyliśmy rzeczy niesamowite. Te osoby, które prowadzili nam lekcje stali się inspiracją do osiągnięcia sukcesów, pokazali nam, że każdy z nas czegoś wart i udowodnili, że nasze życie zależy tylko od nas samych. To była wyjątkowa okazja spotkać się z tak wyjątkowymi ludźmi. Jesteśmy bardzo wdzięczni nauczycielom i organizatorom imprezy.

20180315_140014 20180315_105713

Wycieczka do Wilna

20180315_09562515 marca br.r. uczniowie klas 1 i 2 odbyli wycieczkę do Wilna, której celem była edukacyjna lekcja na temat: ,, Bezpieczeństwo ruchu drogowego“. Dzieci również miały okazję do podziwiania Wilna – stolicy Litwy. Później wyruszyliśmy do Solecznik. W Solecznikach zwiedziliśmy straż pożarną, gdzie dowiedzieliśmy się dużo ciekawego o pracy strażaków, oglądaliśmy sprzęt strażacki. Wycieczka była udana i ciekawa, gdyż uczniowie pogłębili wiedzę o przepisach ruchu drogowego i poznali zawód strażaka.

20180315_124012Jania Chorunżaja nauczycielka klasy 1.