„W świecie utworów mistrza Adama”- Dzień patrona gimnazjum

Znów, jak co roku, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza. Tak oddajemy cześć wieszczowi, przypominamy jego postać, pogłębiamy znajomość twórczości, a przy tym dobrze się bawimy!

Obchody poprzedziły wcześniejsze przygotowania. Na początku roku szkolnego został ogłoszony konkurs rysunków pt. „W świecie utworów mistrza Adama“.

23 marca 2018 roku w murach naszego gimnazjum odbyło się uroczysty koncert na cześć  patrona,  w którym brali udział uczniowie klas 6 –IVG. Koncert był nietradycyjny, gdyż celem było doniesienie przesłania słów wieszcza do każdego ucznia naszego gimnazjum.

Scena były zamieszczone słowa poety, które są hasłem naszego ginazjum: „ Dzisiaj należy wiedzieć co trzeba poznać jutro, by radzić sobie pojutrze“. Uczniowie przedstawili inscenizacje z  utworów Adama Mickiewicza:  „Przyjaciele“ ,“ Pani Twardowska“ , „Dziady“.  Chłopcy z 6 klasy przedstawili biografię  Adama Mickiewicza w stylu rap. Było także zadanie  i dla widzów.  Widzowie musieli odgadnąć tytuły utworów a także nazwać przedstawione  postacie. Za prawidłową odpowiedź otrzymywano nagrodę.

Wyłoniono także zwycięzcę konkursu rysunków. Wszyscy otrzymali dyplomy, podyiękowania i nagrody. To była świetna okazja, aby lepiej poznać naszego Adama Mickiewicza.

Dominika Borowska, 7 klasa