Obóz letni ,,Stulecie Niepodległości Litwy i Polski”

Uczniowie klas począkowych Gimnazjum Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach zakończyli rok szkolny i z chęcią rozpoczęli okres wakacyjny w obozie letnim. Celem obozu było wzbogacić wiedzę o Litwie i Polsce i pokazać najpękniejsze zakątki związane z historią obu państw. Program obozu był ciekawy i atrakcyjny. Uczniowie odwiedzili Norwiliszki, Regionalny Park w Dziewieniszkach, Park Dino oraz Wilno. W Wilnie mieli możliwość zwiedzić cmentarz Rossy, pomnik Adama Mickiewicza i wiele innych miejsc historycznych. Każdy dzień był wesoły i ciekawy, bo dostarczał dzieciom dużo dobrych emocji i wrażeń. Dzieci także bawiły się, sportowały, malowały, tańczyły, śpiewały i wychodziły do lasu. W czasie różnych zajęć uczniowie pogłębiali wiedzę o historii Litwy i Polski oraz wzmocnili poczucie tożsamości narodowej. Uczniowie zostali zadowoleni i w dobrym humorze.

Nauczycielka klas początkowych I. Aszakiewicz

Półkolonie letnie dla dzieci

Już kolejny rok uczniowie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach uczestniczą w półkoloniach letnich, które są finansowane ze środków Senatu RP, a organizowane przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Tegoroczne pólkolonie rozpoczęły się 4 czerwca i będą trwać dwa tygodnie. Tematem przewodnim półkolonii – „ 100- lecie Niepodległości Polski“. Program półkolonii przewiduje wycieczki, konkursy, zabawy ruchowe, gry integracyjne, tańce i zajęcia poznawczo – twórcze, które wzbogacą wiedzę uczniów o Polsce. Atrakcyjne formy wakacyjnej edukacji
zachęcą dzieci do zdobywania nowych wiadomości oraz aktywnego odpoczynku. W pierwszych dniach obozu dzieci zapoznały się z programem półkolonii, stworzyły prawidła, wykonały emblemki, poznały legendy polskie, wykonały rysunki. Bawiły się w zabawy ruchowe i muzyczne. A dzisiaj wybrały się na wycieczkę poznawczą do Dziewieniskiego Regionalnygo Parku. Przed nami jeszcze wiele wydarzeń i przygód, w których w różnej formie będziemy odwoływać się do świętowania 100-lecia Polski Niepodległej. Życzymy uczestnikom półkolonii dobrych i wesołych zabaw, mile spędzonego czasu razem oraz poznania nowych wiadomości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nauczycielka klas początkowych Olga Kropa