Pasowanie na ucznia klasy 1

20181129_104417Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Uroczystość ślubowania uczniów 1 klasy naszego gimnazjum miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.  Pierwszoklasiści świątecznie ubrani niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowania na ucznia. Dzieci przygotowały program artystyczny i odważnie go zaprezentowały dla zebranych gości : administracji gimnazjum, nauczycieli , rodziców i uczniów klas początkowych.

Dzieci miały niespodziankę , ponieważ na uroczystość zjawiła się Baba Jaga , która zaczarowała p. dyrektor, a pierwszacy swoją wiedzą i umiejętnościami musieli ją odczarować . Wszystko skończyło się pomyślnie, dzieci uporały się ze wszystkimi zadaniami. Po uroczystym wniesieniu sztandaru złożyły słowa przysięgi, które odczytała p. wicedyrektor Grażyna Giedroit. Pani dyrektor Danuta Anichowska , dotykając ramienia symbolicznym ołówkiem, pasowała każdego pierwszaka na ucznia naszego gimnazjum. Uczniowie otrzymali dyplomy i medale od swojej pani oraz przybory szkolne  od administracji.  Nie zabrakło też upominków i słodkości od pań z klas początkowych i koleżanek i kolegów z początkówki. Z racji święta  uczniowie klas początkowych oraz zeróweczki przyszykowali i pokazali dla pierwszaków przedstawienia artystyczne. Życzliwe słowa i miła atmosfera miała przedłużenie przy słodkim poczęstunku w  gabinecie 1 klasy.

Wszystkim Pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen.

Wychowawczyni 1 klasy  Maria Stasiunienie

zaproszenie

Społeczność Gimnazjum  im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach serdecznie zaprasza

Uczniów, Nauczycieli, Rodziców,  Przyjaciół i Sympatyków

na uroczyste obchody Jubileuszu 90-lecia szkoły,

które odbędą się 19 grudnia 2018 r.

Przebieg uroczystości:

11.00  Część artystyczna.