Zajęcie w Muzeum Energetyki i Techniki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA6 grudnia uczniowie OLYMPUS DIGITAL CAMERAklas 4, 5 i 6 mieli ciekawe zajęcie w Muzeum Energetyki i Techniki w Wilnie. Muzeum urządzone w budynku byłej centralnej elektrowni. Uczniowie obejrzeli wiele ekspozycji. Zapoznali się z autentycznymi, do niedawna jeszcze czynnymi urządzeniami elektrowni. Widzieli kotły, turbiny, generatory, kondensatory i inne urządzenia. Ocenili ich moc i ważność.

Informacja dla zwiedzających jest podana z wykorzystaniem współczesnych technologii, co zachęca nie tylko obserwować , ale i aktywnie uczestniczyć w procesie poznania. Dziecie chętnie słuchały, bawiły się i uczyły.

Wynalazki techniki, różne metody naukowe zachęciły uczniów do poznawania i uczenia się.

Danuta Sobol, wychowawczyni klasy 5-6