Zabawa w teatrze cieni

teatrUczniowie klas 6 i 7 obejrzeli w Wilnie występ  teatru cieni ,,Budrugana“ ,  obserwowali na ekranie cienie rzucane przez aktorów. W czasie występu aktorów nie było widać, bo byli ukryci za ekranem. Swoje dłonie układali tak, że na ekranie były widoczne różne figurki zwierząt.

Po występie aktorzy bawili się razem z dziećmi, uczyli gry aktorskiej, podpowiadali , jak za pomocą dłoni pokazać różne zwierzęta: niedźwiedzia, królika, wilka, psa, kaczkę i słonia. Dzieci potem same zagrały przedstawienie.

Kreatywna zabawa w teatrze cieni zachęciła dzieci do samodzielnego tworzenia przedstawienia, które nie wymaga praktycznie żadnych akcesoriów. Wystarczy tylko lampka nocna i chęci do gry aktorskiej. Udanej zabawy!

Wychowawca klasy Danuta Sobol