Uroczystość zapalenia choinki w Pałacu Pezydenckim

79165783_873801616348896_2763211649908211712_nW ostatni piątek jesieni podniosły nastrój rozprzestrzenił się w Pałacu Prezydenckim. Z racji zbliżającego się okresu  przedświątecznego została tam zapalona choinka. Wśród zaproszonych na tę utoczystość dzieci z różnych miejsc Litwy byli i uczniowie naszego gimnazjum. Zebrani w Pałacu Prezydenckim wysłuchali twórczego i muzycznego przedstawienia teatru „Wiatr”, a następnie mile spędzili czas z prezydentem Gitanasem Nausedą i panią Dianą Nausediene. 76976833_873762919686099_4242495903883067392_nSpróbowali przysmaku przygotowanego przez Prezydenta, Pierwszą Damę oraz personel prezydencki. Uczennice I g klasy Dominika Borowska i Maria Wasilewskite cieszyły się niezmiernie, że udało się zrobić zdjęcia z prezydentem Gitanasem Nausiedą i pierwszą Damą kraju. Społeczność gimnazjum dziękuje dla Centrum Socjalnego Partnerstwa, dla pani Asty Šidlauskienie, która w listopadzie prowadziła szkolenia dla nauczycieli i uczniów gimnazjum za możliwość udziału w imprezie.

Wizyta gości z Piły i Poznania

129 listopada do Gimnazjum im. Adama Mickiewicza 6aw Dziewieniszkach przybyli długo oczekiwani goście z Piły oraz Poznania z darami dla uczniów gimnazjum. Towarzyszył im przewodniczący Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach Tadeusz Romanowski. Akcję pomocy dla rodzin uczniów zainicjowali ks. dr Jarosław Wąsowicz i Przemysław Leniec, członek Stowarzyszenia ,,Pilscy Patrioci“. Do akcji przyłączyło się Radio Poznań. Dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy każdy uczeń naszego gimnazjum otrzymał paczkę, która zawierała  słodycze, zabawki, artykuły spożywcze i środki czystości. Niektórzy uczniowie poznali czcigodnego księdza Jarosława Wąsowicza oraz ,,Pilskiego Patriotę” i sportowca Przemysława Leńca w czasie letniego wypoczynku w Pile w dniach od 1 do 6 lipca 2019 roku, więc ponowne spotkanie sprawiło im szczególną radość.

Wdzięczni uczniowie przygotowali akademię patriotyczną, która wzruszyła przybyłych gości.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejne spotkanie.

Swetłana Peresypkina, nauczycielka języka polskiego