Jasełka * 2022

320975715_1192164008066005_5738931189286300694_nW dzień Jasełek szkolnych pierwsze trzy lekcje uczniowie pracowali w wiekowo zróżnicowanych grupach i wykonywali różne zadania: dyskutowali na temat tradycji świąt, śpiewali kolędy, tańczyli świąteczny taniec, wykonywali ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Tematem wszystkich zajęć były zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Takie współdziałanie w grupach jest korzystne, uczniowie to już wiedzą, w taki sposób pracowali już nie pierwszy raz. W tym roku o najlepsze wyniki rywalizowało osiem grup. Wszyscy rzetelnie pracowali. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas Jasełek szkolnych. Podobne zajęcia integracyjne dają uczestniczącym wiele satysfakcji.

Potem cała społeczność gimnazjum: nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz przybyli na święto goście, zebrali się w sali sportowej, aby obejrzeć widowisko jasełkowe. Uczniowie śpiewali kolędy, tańczyli świąteczne tańce, przedstawili sceny sprzed dwóch tysięcy lat: Świętą Rodzinę, żłóbek, pasterzy, pokłon krółów.

6aWspólnej modlitwie zebranych w sali przewodniczył ksiądz Domas Valančauskas, proboszcz parafii dziewieniskiej. Radość świąt rozdzielili z nami też nauczyciele, którzy uczyli w naszej szkole przed laty.

Życzenia z okazji świąt złożyła obecna na uroczystości  pani Czesława Marcinkiewicz, starosta gminy Dziewieniszki. Pani Czesława zaapelowała o potrzebę zbiórki pieniężnej dla maleńkiej Milany, która ma problem zdrowotny. Można było więc dołączyć się do akcji ,,Podarujmy życie dla Milany”.

Dyrektor gimnazjum pani Nijolia Bilinskaja podziękowała uczniom za występ, a nauczycielom za przyszykowanie uroczystości: Dianie Kreczenie, Grażynie Papachinej oraz Marii Stasiuniene.

Na koniec spotkania wszyscy przełamali się opłatkiem, składając nawzajem życzenia.

Danuta Sobol, nauczycielka religii