,,Matematyka i sport na wesoło’’

11Nauka matematyki sprawia wielu uczniom trudność. Dobrze jest łączyć wysiłek umysłowy z aktywnością fizyczną. Nauczycielka matematyki Danuta  Staniul  razem z nauczycielką wychowania fizycznego Dianą Krečienė postanowiły zorganizować dla uczniów 5-10 klas integracyjne zajęcie matematyczno –sportowe ,,Matematyka i sport na wesoło’’, które odbyło się w naszym gimnazjum 25 stycznia. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, krzyżówki, quiz na przemian z grą sportową.

Cieszymy się , że nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciu. I miejsce wygrała drużyna Nr.3, II miejsce drużyny Nr.4 i Nr.5, III miejsce – drużyna Nr.1, IV miejsce –drużyna Nr.2

Gratulujemy!

Danuta Staniul, nauczycielka matematyki

Szanowni ABSOLWENCI!
Uczniowie oraz Nauczyciele Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach serdecznie zapraszają na Spotkanie Absolwentów, które odbędzie się 4 lutego 2023 r. o godz.17.00. Czekamy na Was!
ekrano-nuotrauka-2022-10-24-155621

Spotkanie z Aną Okuškaite

321917549_840077867081565_9084821041507268239_nW ramach realizacji programu orientacji zawodowej ,11 stycznia b.r. odbyło się spotkanie z Aną Okuškaite, doktorem nauk humanistycznych, pedagogiem, psychoterapeutą. Ana Okuškaitė jest absolwentką naszej szkoły.  Po ukończeniu Szkoły Średniej w Dziewieniszkach Ana studiowała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzisiaj pracuje jako specjalista ds. sprzedaży międzynarodowej. Prowadzi też  gabinet psychorapii w Centrum Poradnictwa i Psychoterapii PHANARI. Jest osobą bardzo aktywną, dużo pracuje. Uczestniczy w kilku projektach. Ciągle się kształci, zdobywa nowe umiejętności i kompetencje.320995753_1218496738757967_7022485536966701545_n

To, kim jest dzisiaj i co umie robić, zawdzięcza przede wszystkim sobie, bo nigdy nie bała się nowych rzeczy – próbowała, poznawała, zdobywała doświadczenie. Każdy napotkany człowiek, według słów Any, na drodze życiowej jest nauczycielem, od którego można się uczyć, trzeba tylko chęci ,,wziąć“ te lekcje czy wiadomości.

Podczas wideokonferencji Ana podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i doświadczeniem na drodze do sukcesu. Oto niektóre spostrzeżenia i rady, jakimi podzieliła się z młodzieżą szkolną:

,,Nic nie trwa wiecznie – trudności też. Najlepsza inwestycja – inwestycja w siebie , w swój rozwój.  Nie bójcie się marzyć, marzenia z czasem będą rzeczywistością. Najważniejsze w  życiu, to umieć budować relacje międzyludzkie; zrozumieć, co chcemy robić i łączyć to z wybranymi wartościami. Nie bójcie się, że was ocenią inni, nie bójcie się , że się nie uda – wierzcie w siebie, w swój sukces. Czytajcie. Dbajcie o swoje zdrowie – to jest najważniejsze, co będzie was prowadziło do celu.“

Chociaż Anna zaznaczyła , że  wymienione spostrzeżenia nie są jedyną prawdą,  jaką można się kierować w życiu, to jednak trzeba zaznaczyć, że te rady są od osoby szczęśliwej, zaradnej, materialnie stabilnej, cieszącej się życiem. Warto się nad tymi słowami zastanowić.

W spotkaniu, które odbyło sie online zoom, uczestniczyli uczniowie klas IIIg i  IV g.

Danuta Sobol, nauczycielka