Świąteczna wycieczka

393151586_397526635942015_8085486760444407785_n7 grudnia uczniowie klas początkowych, razem ze swoimi paniami wyruszyli na wycieczkę do Solecznik, gdzie mieli zajęcie edukacyjne w policji. Tematem zajęcia było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o właściwym poruszaniu się po drodze, w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Przeprowadzili praktyczną naukę przechodzenia przez przejście dla pieszych. Przypomnieli o korzyściach noszenia odblasków, również zapoznali z zawodem policjanta.

Potem wyruszyliśmy się na Koncert Mikołajkowy, jaki był organizowany dla dzieci w Centrum Kultury w Solecznikach. Tam mieliśmy okazję nie tylko słuchać najpiękniejszych piosenek świątecznych, ale również razem śpiewaliśmy.

W końcu najpiękniejszy moment dla dzieci, to spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz słodki upominek. Obejrzeliśmy piękną choinkę w centrum miasta i pełni wrażeń wróciliśmy do gimnazjum.

Jania Chorunżaja, nauczycielka klas początkowych