Uczniowie klas 1-4 na wycieczce

408103803_1900540207008360_6367246584342226097_n7 grudnia uczniowie klas początkowych, razem ze swoimi paniami wyruszyli na wycieczkę do Solecznik, gdzie mieli zajęcie edukacyjne w policji. Tematem zajęcia było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o właściwym poruszaniu się po drodze, w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Przeprowadzili praktyczną naukę przechodzenia przez przejście dla pieszych. Przypomnieli o korzyściach noszenia odblasków, również zapoznali z zawodem policjanta. Potem wyruszyliśmy się na Koncert Mikołajkowy, jaki był organizowany dla dzieci w Centrum Kultury w Solecznikach. Tam mieliśmy okazję nie tylko słuchać najpiękniejszych piosenek świątecznych, ale również razem śpiewaliśmy. W końcu najpiękniejszy moment dla dzieci, to spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz słodki upominek. Obejrzeliśmy piękną choinkę w centrum miasta i pełni wrażeń wróciliśmy do gimnazjum.
Jania Chorunżaja, nauczycielka klas początkowych

Nagrodzeni najlepsi

408207827_1902992746763106_3389357859666044888_nWe wtorek, 12 grudnia, w Domu Kultury Polskiej w Wilnie ogłoszono wyniki XXIX edycji organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna” konkursu „Najlepsza szkoła, najlepszy nauczyciel”. Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach otrzymało wyróżnienie razem z innymi szkołami: Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie, Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie, Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie w rejonie wileńskim, Gimnazjum w Pogirach w rejonie wileńskim, Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu w rejonie wileńskim, Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce w rejonie wileńskim, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach w rejonie solecznickim oraz Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie w rejonie trockim. Gratulujemy też naszym nauczycielom, którzy zostali nagrodzeni:
Walentyna Cwilik, nauczycielka metodyk biologii, wicedyrektor
Diana Kreczienie, nauczycielka wychowania fizycznego i tańców oraz Regina Sziłobritienie, nauczycielka języka polskiego.

Akcja ,,Spełniamy Marzenia * 2023″

411486252_1904897689905945_5113861150450252654_nAkcja ,,Spełniamy Marzenia * 2023″ . ❤Fundacja Rodakom na Kresach.
Święty Mikołaj sprawił, że dzieci dziś miały szczęśliwe uśmiechy na twarzy. ❤Dziękujemy dla Państwa Wojciecha i Małgorzaty Sarnowskich oraz dla Agnieszki Chmielewskiej, dziękujemy darczyńcom, ludziom dobrej woli za wielkie serce, aby marzenia naszych dzieci się spełniły. ❤❤❤
(20+) Facebook      (20+) Facebook
(20+) Facebook
Wszystkie marzenia dzieci, a nawet więcej, spełniły się dzięki ludziom wielkiego serca, ludziom dobrej woli, którzy nie znając nas, podzielili się na święta swym Dobrem, Miłością i Ciepłem, otaczając nas swą troską i wsparciem. Twarze dzieci opromieniał uśmiech, który wyrażał radość, zadowolenie i szczęście.
Dziękujemy Wam, Kochani Rodacy! Życzymy spokojnych, zdrowych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia i błogosławionego Nowego Roku!
Dzieci są ważne. Dzieci są najważniejsze.

Spotkanie adwentowe ,,Pan blisko jest”

411458674_1904931553235892_7177462640832871393_nZ uczniami, rodzicami uczniów, nauczycielami oraz pracownikami gimnazjum opłatkiem się podzielili Czesława Marcinkiewicz, starosta gminy Dziewieniszki, Państwo Wojciech i Małgorzata Sarnowscy z Fundacji Rodakom na Kresach, Agnieszka Chylińska oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Pilscy Patrioci na czele z Przemysławem Leńcem. Modlitwie na spotkaniu przewodniczył ksiądz Tomasz.
Uczniowie gimnazjum oraz dzieci w przedszkolu w tym dniu otrzymali prezenty od św. Mikołaja. Marzenia uczniów spełniły się dzięki ludziom dobrej woli, którzy się włączyli w akcję ,,Spełniamy Marzenia”. Akcję zorganizowała Fundacja Rodakom na Kresach, której przewodniczy pan Wojciech Sarnowski.
Uczniowie otrzymają też paczki świąteczne, które zorganizowali Pilscy Patrioci. DZIĘKUJEMY i ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT!

Świąteczna paczka

411486163_1907751759620538_3764397203637094082_nŚwiąteczna paczka od Pilskich Patriotów na czele z Przemysławem Leńcem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą Akcję Dobroci i życzymy Wam, Kochani Rodacy, wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!✨

Zawitał św. Mikołaj

411501857_1907252209670493_5496031060073769428_nW połowie grudnia do dzieci w przedszkolu w Dziewieniszkach zawitał św. Mikołaj. A był tym Mikołajem wielki przyjaciel naszych dzieci Wojciech Sarnowski z Fundacji Rodakom na Kresach Fundacjarodakom.pl To właśnie on był organizatorem akcji ,,Spełniamy Marzenia“. Dzieci w swych listach wyraziły swoje życzenia – napisały, co by chciały otrzymać w prezencie od św. Mikołaja, a pan Wojciech Sarnowski tak się postarał, że te marzenia się spełniły. Nieodzowną pomocą, radą i wsparciem były dla pana Wojciecha Małgorzata Sarnowska oraz Agnieszka Chmielewska. W roli pomocniczek św. Mokołaja z radością wręczały prezenty dla dzieci.

Dzieci są ważne. Dzieci są najważniejsze.