Obóz odpoczynku letniego ,,Przygody lata”


W dniach 15–19 czerwca dzieci z gimnazjum brały udział w obozie letnim ☀️⛺, podczas którego przeżyły wiele zabawnych przygód i nauczyły się przydatnych umiejętności. Obóz  został zorganizowany po to, aby dzieci mogły spędzić wakacje bezpiecznie, aktywnie i ciekawie. Projekt został sfinansowany przez Samorząd Rejonu Solecznickiego w ramach programu organizacji wypoczynku letniego.

Na obozie, w Podwórku im. Simona Karczmara w Dziewiniszkach, filii Wileńskiego Centrum Szkolenia Agroekologicznego, nauczycielka zawodu Teresa Banelienė dzieliła się z dziećmi sekretami wypieku pizzy , a same dzieci również uczyły się przyrządzać  potrawy . Ponadto dzieci podróżowały po pięknych okolicach Dziewiniszek ️. Odwiedziły wieś Żyżmy , w zamku w Norwiliszkach zorganizowały zajęcie plastyczne , a w Dziewaniskim Historycznym Parku Regionalnym  odkrywały tajemnicze zakątki przyrody . Dzieci gościły również w gospodarstwie Henryka Kropy, gdzie na własne oczy zobaczyły, jak pracują i gospodarują wiejscy rolnicy .

Aby obozowicze byli silni i zdrowi ❤️, odwiedziła ich Olga Gražulienė, specjalistka z Biura Zdrowia Publicznego Rejonu Solecznickiego . Nauczyła ich przydatnych sekretów dobrego samopoczucia oraz wspólnie z dziećmi wypróbowała chód z kijkami ‍♂️‍.

Dzieci podróżowały nie tylko po swoim regionie, ale wybrały się także dalej od domu . W Taboryszkach podziwiały wspaniałe obrazy w muzeum artystki ludowej Anny Krepsztul ️ oraz wzięły udział w edukacyjnych warsztatach lepienia z gliny . Po drodze obozowicze wstąpili do Gimnazjum im. Księdza Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach, gdzie zwiedzili działające tam muzeum ️. Dyrektor gimnazjum,  Iwona Tyszkiewicz, uprzejmie umożliwiła dzieciom zapoznanie się z tą ciekawą przestrzenią .

Ostatniego dnia obozu wszyscy wybrali się do Kowna ️. Tam nie tylko odwiedzili centrum popularyzacji nauki „Wyspa Nauki” (Mokslo sala), gdzie sami testowali różne eksperymenty naukowe , ale także w Kowieńskim Muzeum Zoologicznym im. Tadasa Ivanauskasa obejrzeli mnóstwo najciekawszych zwierząt, ptaków i owadów z całego świata .

Wszystkie zajęcia obozowe miały na celu rozwój, kreatywność oraz kształtowanie umiejętności interpersonalnych dzieci. Wypoczęte i pełne najlepszych wrażeń dzieci kontynuują teraz swoje letnie wakacje w domach ❤️.

Kierownik obozu Danuta Sobol