Ślubowanie 1 klasy

slubowanieWe wtorek, 29 listopada b. r. w Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Dziewieniszkach odbyła się uroczystość ,,Ślubowanie 1 klasy”. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny.
Pierwszoklasistom złożyli życzenia i upominki dali uczniowie klas 0, 2, 3 i 4. Dużo upominków dostali pierwszacy od pani dyrektor i wychowawczyni. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci wraz z rodzicami udali się na poczęstunek. Ten dzień na pewno zostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Irena Aszakiewicz, nauczycielka 1 klasy