,,Bon Pierwszaka”

bon-1-21 września dwóch  uczniów pierwszej klasy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach razem z rodzicami oraz panią byli zaproszeni do Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach na uroczystość wręczenia Bonu Pierwszaka. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez dyrekcję gimnazjum, a harcerze zaprowadzili nas do auli, gdzie odbywała się uroczystość. Z okazji  rozpoczęcia roku szkolnego życzenia dla pierwszaków składali wszyscy zebrani tu goście: mer rejonu solecznickiego Zdzisław Palewicz, europoseł Waldemar Tomaszewski, posłowie na sejm Rita Tamasziunienie i Czesław Olszewski oraz minister edukacji narodowej RP Anna Zalewska.

Najatrakcyjniejszą częścią spotkania dla dzieci było wręczenie plecaków z wyprawką, przeznaczonych dla uczniów szkół polskich na Litwie. Dary zostały ufundowane przez Sent RP w ramach akcji „Bon Pierwszaka”. Z rąk prezesa Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” Mikołaja Falkowskiego otrzymaliśmy pakiet edukacyjny  o tematyce historycznej, ufundowany przez Fundację Wolne Dźwięki. Materiał dydaktyczny będzie  służył  pogłębianiu wiedzy z historii Polski.bon-1-dziewieniszki

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zadbali o to, aby dzieci miały takie piękne wyprawki do  nauki w szkole. Rodzice pierwszoklasistów są wdzięczni za otrzymane dary, a dzieci chcą najprędzej wypróbować otrzymane prezenty.

Nauczycielka klas początkowych Maria Stasiunienie