Europos kalbų diena

kalbu-dienaDieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijoje, kaip ir visose kitose Europos mokyklose, buvo minima Europos kalbų diena. Tą dieną mokiniai ieškojo įvairios informacijos apie kita šalis ir jų kalba. Mokiniai paruošė gražius plakatus, kurie buvo iškabinti mokyklos fojė. Gimnazijoje vyko viktorina, kurioje buvo klausiama kiek kalbų yra Europoje, kokia kalba dažniausiai žmonės kalba bei kuriose šalyse kokiomis kalbomis yra kalbama. Pamokos praėjo smagiai, sužinojome daug naujo apie Europos Sąjungą.

Angelina Junevičiūtė, III g kl.

Žydų vardai

zydu-vardaiRugsėjo 20 d. mūsų gimnazijos III g– IV g klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja J. Česiuliene skaitėme nužudytų žydų vardus. Renginys vyko Dieveniškių miestelio parke. Kiekvienas Dieveniškių gyventojas galėjo perskaityti čia gyvenusio žydo vardą.

Vardų skaitymas Dieveniškių miestelyje vyksta jau trečius metus. Dalyvavusieji renginyje sako, kad toks Holokausto aukų prisiminimas padeda suprasti ir pajusti tų laikų įvykių baisumus.

Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė I. Šedienė perskaitė ištraukų iš ruošiamos išleisti knygos, kurioje bus sudėti Dieveniškių žydų prisiminimai.

Tomaš Kropa, III g kl.

Mokslo metų pradžios šventė

4dPirmos mokslo dienos skambutis šiais mokslo metais nuskambėjo rugsėjo 3 d. Gimnazijos kiemelyje šventiškoje rikiniuotėje susirinko mokiniai, jų tėveliai, mokytojai. Šventė vedė IV g klasės mokinės Viktorija Vasilevskaja ir Kamila Stančik. Tą dieną netrūko gėlių, sveikinimų ir geros nuotaikos. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Danuta Anichovskaja. Direktorė pasidžiaugė praėjusių mokslo metų pasiektais egzaminų rezultatais, padėkojo mokytojams už puikią darbą ir įteikė mokytojams padėkos raštus už gerą mokinių pasiruošimą egzaminams. Direktorė įteikė padėką ir padėkojo už bendradarbiavimą Henrikui Kropa, tėvų komiteto pirmininkui,  kuris vadovavo mūsų mokinių grupei  išvykusiai vasarą atostogauti į Lenkiją.

Su naujų mokslo metų pradžia pasveikino atvykusieji svečiai. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos vardu sveikino mūsų gimnazijos bendruomenę socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyrius vedėja Regina Sokolovič  ir  tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jurgita Lapinskaitė-Tolstošejeva. Nuoširdžiai sveikino visus susirinkusius šventėje ir Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevič. Po gražių sveikinimo žodžių gimnazijos mokiniai dalijosi vasaros atostogų įspūdžiais.   Po to mūsų pirmokai visiems susirinkusiems padeklamavo gražių eilėraštukų apie mokyklą ir mokslą. Pirmokai gavo kuprines su mokymo priemonėmis. Šventės pabaigoje, skambant skambučiui ir aidint plojimams,  pirmokus į klasę palydėjo dvyliktokai.

Šiemet naujausius mokslo metus gimnazijoje pasitiko prie mokytojų kolektyvo prisidėjusios mokytojos: technologijų mokytoja Ana Žuk, anglų kalbos mokytoja Ana Bandalevič ir lenkų kalbos mokytoja Svetlana Peresypkina.

Po oficialios dalies visi mokiniai nuėjo į klases pirmajai pamokai. Linkime, kad mokiniai būtų atsakingi, savarankiški, laisvi, o suaugusieji – mokytojai ir tėvai – būtų jiems pavyzdžiu.

Prasmingų ir kūrybingų naujųjų mokslo metų!