Lekcja w bibliotece

bibliot-325 maja nauczycielka  języka litewskiego Nijolia Narbutiene zorganizowała lekcję dla uczniów  klasy 4 w Bibliotece w Dziewieniszkach.bibliot

Lekcja poświęcona była 180. rocznicy urodzin polskiej poetki Marii Konopnickiej. Bibliotekarka przedstawiła uczniom biografię poetki, opowiedziała o najciekawszych etapach jej życia oraz zapoznała dzieci z twórczością poetki dla dzieci. Uczniowie przeczytali utwór Marii Konopnickiej o krasnoludkach i sierotce Marysi. Dzieci cieszyły się lekcją, która odbyła się poza murami szkoły.

Nagrodzeni zwycięzcy olimpiad przedmiotowych

dom-218 maja w Pałacu Balińskich w Jaszunach zostali nagrodzeni najlepsi uczniowie rejonu solecznickiego. Za  udział w olimpiadach przedmiotowych ogółem nagrodzono 96 utalentowanych, zdolnych i najlepszych uczniów naszego rejonu. Nagrodę otrzymała też  uczennica III g klasy naszego gimnazjum Dominika Borowska.  Dominika  jest laureatką dwóch olimpiad: z chemii (2 miejsce) i matematyki (3 miejsce). Gratulacje dla Dominiki Borowskiej oraz nauczycielek – Walentyny Cwilik, nauczycielki chemii i Danuty Staniul, nauczycielki matematyki. Życzymy sukcesów!

Wycieczka do Mini Zoo w Wilnie

wycieczka-417 maja uczniowie klas 3 i 4  byli na wycieczce w Wilnie. wycieczka W mini zoo dla nich odbyło się zajęcie  ,,Jestem detektywem zwierząt”. Zajęcie edukacyjne prowadziła p. Sandra, która ciekawie i dostępnie opowiadała o  różnych zwierzętach, ptakach. Dzieci mogły  pokarmić niektóre zwierzątka i ptaki. Uczniowie są pod wrażeniem z wycieczki. Z niecierpliwością czekają następnych wyjazdów.

Konkurs informatyczny

zbys-2Zbigniew Kropa, uczeń klasy III g, zb11 maja br. wziął udział w Konkursie informatycznym w Wilnie. Konkurs dla uczniów klas X-XII szkół Wilna i Wileńszczyzny z polskim językiem nauczania odbył się w w wileńskiej filii Uniwersytetu w Białymstoku.

Głównym celem konkursu było propagowanie informatyki nie tylko jako źródła rozrywki, ale przede wszystkim jako istotnej gałęzi wiedzy.

Zwycięzcy zdobyli atrakcyjne nagrody.

Konkurs recytatorski

angluPatrycia Dawidowicz, uczennica 4 klasy i Damian Borowski, uczeń 3 klasy, wzięli udział w konkursie recytatorskim „Poem in My Pocket 2022″, który odbył się w Gimnazjum „Ryto” w Dziewieniszkach.damian

W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych szkół naszego rejonu.patrycja-2

Wszyscy uczestnicy i ich nauczyciele otrzymali dyplomy.

Wycieczka do muzeum MO

280252823_409586617422158_8599631365471886426_n12 maja uczniowie 6 i 7 klas uczestniczyli w zajęciu edukacyjnym w muzeum MO w Wilnie. Zajęcia te miały charakter psychologiczny. W czasie zajęć uczniowie wykonywali zadania praktyczne, poznali  sposoby obcowania z ludźmi oraz techniki pokonywania konfliktów. Zajęcie było korzystne.

Po pobycie w muzeum uczniowie spędzili godzinę w Akropolu, ćwicząc na lodowisku  jazdę na łyżwach.

Swietłana Peresypkina, wychowawczyni klasy 6