Pamoka Dieveniškių bibliotekoje

bibliot-3Gegužės 25 d. mūsų gimnazijos ketvirtokams lietuvių kalbos pamoka vyko Dieveniškių bibliotekoje. Pamoka skirta lenkų rašytojos Marios Konopnickos 180 gimimo metinėms paminėti.bibliot

Bibliotekininkė pristatė mokiniams  rašytojos biografiją ir papasakojo apie įdomiausius poetės gyvenimo etapus, supažindino vaikus su autorės kūryba. Mokiniai skaitė Marios Konopnickos kūrinį apie našlaitę Marytę ir jos draugus nykštukus. Vaikams patiko pamoka kitoje aplinkoje.

Nijolia Narbutienė, lietuvių kalbos mokytoja

„Poezijos pavasario‘‘ šventė Poškonyse

1Gegužės 24 dieną III g klasės mokiniai kartu 9su lietuvių kalbos mokytoja   Julyte Česiuliene dalyvavo „Poezijos pavasario‘‘ šventėje, kuri vyko istorinio regioninio parko lankytojų centre Poškonyse.  Renginyje savo kūrybą skaitė  poetai Mantas Balakauskas, Jurgita Jasponytė, Tomas Petrulis, Vytautas Dailidka, svečias iš Moldovos Dumitru Crudu, dainuojamosios poezijos atlikėjas Povilas Girdenis. Vyko pavasarinių gėlių kompozicijų paroda, į kurią mes nuvežėme net 3 puokštes. Už dalyvavimą parodoje gavome padėkos raštą.

Renginys mums paliko puikų įspūdį, net paskatino daugiau skaityti poezijos kūrinių.

Zbignev Kropa

Nuotraukos Marijos Vasilevskytės,

III g klasė

Olimpiadų nugalėtojų apdovanojimas

dom-2Gegužės 18 d. Jašiūnų dvare buvo apdovanoti geriausi  Šalčininkų rajono  mokiniai- olimpiadų nugalėtojai. Iš viso už sėkmingą dalyvavimą olimpiadose  apdovanota 96 gabių, talentingų, kūrybingų mūsų rajono mokinių. Tarp jų buvo ir mūsų gimnazijos  III g klasės mokinė Dominika Borovska. Dominika yra chemijos (II vieta) ir matematikos (III vieta) prizinių vietų nugalėtoja. Sveikiname Dominiką Borovską ir ją rengusias mokytojas – Valentiną Cvilik, chemijos mokytoją ir Danutą Staniul, matematikos mokytoją. Linkime sėkmės!

Mokiniai dalyvavo konkurse

angluPatricija Davidovič, 4 klasės mokinė ir Damian Borovskis, 3 klasės mokinys dalyvavo anglų kalbos skaitovų konkurse ,,Poem in My Pocket 2022“, kuris vyko Dieveniškių ,,Ryto“ gimnazijoje.

Konkurse dalyvavo mokiniai iš įvairių mūsų rajono mokyklų.damianpatrycja-2

Visi konkurso dalyviai ir jų mokytojai apdovanoti Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus diplomais bei padėkos raštais.

Edukacija MO muziejuje

280252823_409586617422158_8599631365471886426_nGegužės 12 dieną  6-7 klasių mokiniai dalyvavo MO muziejaus edukacijoje „Gyvūnas ir robotas manyje: Kaip menas padeda bendrauti ir kūrybiškai spręsti konfliktus“. Užsiėmimo metu moksleiviai  ieškojo atsakymų į klausimus „Kas yra konfliktas?“, „Kodėl kyla konfliktai?“, „Kaip elgtis konfliktinėje situacijoje?“, „Kokios yra pozityvios ir negatyvios konflikto pasekmės?“ Veiklose buvo ugdoma bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencija, nes visas užduotis reikėjo atlikti poromis arba grupėmis. Po užsiėmimo vyko refleksija. Edukacija mokiniams paliko didelį įspūdį.

Pasibaigus edukacijai nuvykome į akropolio ledo areną, kur smagiai praleidome popietę.

Nijolia Narbutienė, 7 klasės vadovė

SKELBIMAS APIE ŠALČININKŲ R. DIEVENIŠKIŲ LOPŠELIO – DARŽELIO  REORGANIZACIJĄ, PRIJUNGIANT JĮ PRIE ŠALČININKŲ R. DIEVENIŠKIŲ ADOMO MICKEVIČIAUS  GIMNAZIJOS

Informuojame, kad Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos 2022 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. T-861 ,,Dėl sutikimo reorganizuoti  Šalčininkų r. Dieveniškių lopšelį-darželį“ nutarta skelbti Šalčininkų r. Dieveniškių lopšelio – darželio reorganizavimo prijungimo būdu prie Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos sąlygų aprašą.

Reorganizavime dalyvauja Šalčininkų rajono savivaldybės įstaigos (apie įstaigas duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre):

reorganizuojamas juridinis asmuo – Šalčininkų r. Dieveniškių  lopšelis – darželis, kodas 191409470, buveinė – Naujoji g. 11, Dieveniškės, LT-17138, Šalčininkų r. , – pasibaigiantis juridinis asmuo;

reorganizavime dalyvaujantis juridinis asmuo – Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija, kodas 191416479, buveinė – Geranionų g, 32, Dieveniškės., LT-17138, Šalčininkų rajonas  – tęsiantis
Šalčininkų r. Dieveniškių  lopšelio – darželio teisės ir pareigos nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. pereina Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijai, –  kurios pavadinimas po reorganizavimo nesikeis.

Su parengtu biudžetinių įstaigų Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos ir Šalčininkų r. Dieveniškių  lopšelio – darželio reorganizavimo sąlygų aprašu ir kitais su reorganizavimu susijusiais dokumentais galima susipažinti Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos buveinėje: Geranionų g, 32, Dieveniškės, LT-17138, Šalčininkų rajonas, Šalčininkų r. Dieveniškių lopšelio – darželio buveinėje: Naujoji g. 11, Dieveniškės, LT-17138, Šalčininkų r. nuo šio skelbimo paskelbimo dienos, darbo dienomis, nuo 9.00 val. iki 16.00 val. Taip pat informaciją galima rasti minėtų biudžetinių įstaigų interneto svetainėse: http://www.dieveniskes.salcininkai.lm.lt ir

Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos direktorė            Danuta Anichovskaja

Šalčininkų r. Dieveniškių lopšelio – darželio direktorė                                    Irena Mackevič

ŠALČININKŲ R. DIEVENIŠKIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO REORGANIZAVIMO PRIJUNGIANT PRIE ŠALČININKŲ R. DIEVENIŠKIŲ ADOMO MICKEVIČIAUS GIMNAZIJOS SĄLYGŲ APRAŠAS