Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

,,Im więcej posiądziemy teraz,

tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości

– o tyle będziemy mądrzejsi…“

1 września – to dzień świąteczny, uroczyście obchodzony w naszej szkole. Już od rana zaroiło się na podwórku szkolnym.  Młodsi uczniowie przyszli z rodzicami, dziadkami, młodszym rodzeństwem.W uroczystej scenerii rozpoczęcia roku szkolnego miło było oglądać opromienione uśmiechem twarze młodszych dzieci, dorastającej młodzieży, jak również ich rodziców. Uczestnicy oraz goście apelu ciepłymi oklaskami powitali  gromadkę pierwszoklasistów, których z dumą wprowadzili uczniowie klasy maturalnej oraz ich wychowawczyni.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością   honorowi goście. Słowa powitania oraz życzenia do zgromadzonych na apelu skierował poseł na sejm pan Leonard Talmont,  który życzył wszystkim dobrego początku, bowiem udany start, to połowa sukcesu w osiąganiu wytyczonych celów. Doradczyni mera rejonu  solecznickiego  Elżbieta Tietianiec życzyła naszej młodzieży, żeby osiągała dobre wyniki oraz była dumna ze swojej Małej Ojczyzny- Dziewieniszek i jej okolic.Głos zabrała starosta gminy Czesława Marcinkiewicz, podkreślając w swoim przemówieniu osiągnięcia szkoły, życzyła uczniom odpowiedzialności i pracowitości w nauce, nauczycielom – wytrwałości, współpracy, rodzicom i dziadkom – pociechy i radości z dzieci i wnuków, a wszystkim razem – zdrowia, cierpliwości i szczęścia. Dyrektor  szkoły Danuta Anichowskaja podkreśliła, iż cieszy się, że rozpoczynamy nowy rok szkolny w odnowionej szkole, w odremontowanych pracowniach z nowymi meblami.  Dla wszystkich, a szczególnie dla tegorocznych maturzystów, dyrektor życzyła, żeby za motto na ten rok szkolny obrali słowa Świętego Jana Pawła II: ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.“ Uczestnicy uroczystości oraz goście życzyli całej społeczności  wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów, jak też powodzenia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Uwieńczyła uroczystość szkolną przysięga złożona przez pierwszoklasistów, którzy z ogromnym przejęciem obiecywali być wzorowymi uczniami, kochać swoją szkołę. Pod skrzydłem opiekuńczych dwunastaków wyruszyli do klas na pierwszą w życiu lekcję.

Regina Szyłobrytienie, st. nauczycielka języka polskiego