Wycieczka do Wilna. Część II.

20170308_1444398 marca br.r. uczniowie klasy 6 odbyli wycieczkę, której celem byłounnamed-1 poznanie Zarzecza (lit. Užupis). Dzieci miały okazję do podziwiania zabytkowej dzielnicy Wilna. Od centralnej części starego miasta oddzielona rzeką Wilejką, z czym związana jest także jej nazwa. Zgodnie z aktualnym podziałem administracyjnym większa część Zarzecza wchodzi w skład Starego Miasta, zaś wschodnie peryferie w skład dzielnicy Rossa. Uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych części miasta. Zarzecze, nazywane także wileńskim Montmartre, jest od 1999 r. odnawiane.

Nie mogliśmy też opuścić okazji i nie zrobić zdjęcia z naszym patronem Adamem Mickiewiczem, jak również udało się zachwycić piękną wiosenną panoramą stolicy, którą można było podziwiać z Góry Trzech Krzyży. Wyprawa została udana!

Eliza Paszkiewicz, wychowawczyni klasy 6