Nowe mundury dla harcerzy

h 9 marca b.r. w auli Gimnazjum hhim. Jana Śniadeckiego w Solecznikach Zarząd Okręgu Kujawsko – Pomorskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Bydgoszczy przekazał pełne umundurowanie dla 100 harcerzy z rejonu solecznickiego: Solecznik, Butrymańc, Turgiel i Dziewieniszek.

Na uroczystym apelu brali udział  przedstawiciliele Zarządu Okręgu Kujawsko – Pomorskiego Związku Oficerów Rezerwy RP płk. Eugeniusz Michał  Andrzejewski  oraz Żołnierz AK kpt. Eugeniusz Siemaszko z zoną  Eweliną Siemaszko i  Jego przyjaciel, Żołnierz AK Stefan Sawicki. Na spotkaniu obecni byli mer samorządu rejonu solecznickiego pan Zdzisław Palewicz, wicemer pani Jadwiga Sinkiewicz, kierownik wydziału konsularnego Ambasady RP w Wilnie pan Stanisław Cygnarowski, wicedyrektor Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach pani Leokadia Palewicz

Na szlaku harcerskim spotykamy tak wiele osób, które podają pomocną dłoń. To dodaje nam sił i wytrwałości w budowaniu harcerstwa na ziemi dziewieniskiej. Serdecznie dziękujemy dla wszystkich, kto przyczynił się do tego, żeby harcerze z rejonu solecznickiego byli umundurowani.

Stawimy przed sobą cel – służyć  Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu, żeby zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliśmy.

Anżelika Moroz