Šių metų lapkričio 17 d. sukako 110 metų, kai gimė talentinga Lietuvos poetė Salomėja Nėris. Lapkričio 25 d. mūsų mokykloje vyko literatūrinė muzikinė popietė ,,Salomėja Nėris: gyvenimo ir kūrybos skaitymai‘‘. Renginys, kurio organizatorės buvo lietuvių kalbos mokytojos Julytė Česiulienė ir Inga Salavei, buvo skirtas prisiminti poetės gyvenimo ir kūrybos kelią. Tą dieną visi mokiniai ir mokytojai klausėsi poetės eilėraščių, kuriuos deklamavo 6,7,9,10 klasių mokiniai. Renginio vedėjos, 12 klasės mokinės Violeta Kliukoit ir Violeta Neverkevič, supažindino visus su poetės biografijos ir kūrybos faktais. 9 klasės mokinės Natalija Antonovičiūtė ir Jovita Mackevič dainavo dainą pagal S. Nėries eilėraštį ,,Grįšiu‘‘.
Kitą dieną visi norintys galėjo pažiūrėti vaidybinį filmą pagal lietuvių liaudies pasaką ir S. Nėries poemą ,,Eglė žalčių karalienė‘‘, kurį įgarsino 8 ir 9 kl. mokiniai. Buvo labai įdomu!
Penktadienį, lapkričio 21 dieną, mokykloje vyko šauniausio moksleivio rinkimai. Visa mokykla susirinko į aktų salę, kad pažiūrėtų tradicinį konkursą „Hej, chłopaki!“. Konkurse dalyvavo septyni moksleiviai iš 5 – 11 klasių. Berniukams reikėjo parodyti daug sumanumo, jėgos, loginio mąstymo, gabumo greitai priimti sprendimus.
Pirmą konkursą labai gerai įveikė Jan Tomaš Malikas, kuris įdomiai papasakojo apie save. Martin Veith linksmiausiai parodė gyvatę, laimėjo konkursą, kuriame reikėjo pavaizduoti įvairiausius gyvūnus. Jis ir šeštokas Edvin Žuras geriausiai susitvarkė su užduotimi, kurios metu reikėjo ištaisyti klaidas. Berniukai labai gražiai šoko pagal dainą „Kaczuszki“, laimėjo Jan Tomaš Malikas ir Pavel Sobol. Vaikinai paruošė linksmus anekdotus apie mokyklą. Visus pralinksmino Anžej Banel ir Anžej Peresypkin. Savo jėgas berniukai išbandė darydami atsispaudimus nuo grindų. Neprilygstami buvo vyresniokai: Andžej Peresypkin, Jan Tomaš Malikas ir Pavel Sobol, jaunesniųjų klasių berniukai irgi nepasidavė. Atspėti mįsles pavyko Artūrui Kropai ir Pavelui Sobol. Paskutinį konkursą, kuriame reikėjo atspėti objektus iš paslėptų nuotraukų, laimėjo Jan Tomaš Malikas ir Martin Veith.
Išrinkta komisija suskaičiavo visus balus ir pavaduotoja ugdymui Gražina Gedroit paskelbė rezultatus bei įteikė apdovanojimus. Pirmą vietą ir titulą „Supermokinys“ laimėjo devintos klasės mokinys Jan Tomaš Malikas, antrą vietą – penktokas Martin Veith, trečią- šeštokas Edvin Žuras. Renginį labai atsakingai ir įdomiai paruošė septintos klasės mokiniai.
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimas Lietuvoje įvertinti jau dvyliktus metus inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Prie šios akcijos jau šeštus metus prisijungia ir Dieveniškių Adomo Mickevičiaus vidurines mokyklos bendruomenė.
Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra KNYGA. Knyga yra nepaprastas daiktas. Knygoje galima rasti visko: išminties, įvairių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moka, pataria, priverčia susimastyti. Tad minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną nusprendėme sukurti Tolerancijos knygą, kuri sudaryta iš mokinių parinktų istorijų, piešinių, paveikslėlių ar iškarpų apie toleranciją.
Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Tikėkimės, kad pakantumas kitam, kito supratimas bus mūsų širdyse ne tik akcijos renginių metu, bet ir ištisus metus.
Lapkričio 14 d. mūsų mokykloje vyko šventė ,,Aš jau 1 klasės mokinys”. Renginį organizavo pradinių klasių mokytoja Jania Chorunžaja.
Pirmokai dainavo, deklamavo eilėraščius, išvardino išmoktas raides, paskaičiavo, pašoko. Sėkmingai atlikus užduotis pirmokai pasižadėjo laikytis mokyklos taisyklių. Pirmos klasės mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir dovanėlėmis.
Priešmokyklinė grupė, 2 , 3 ir 4 klasės mokiniai paruošė pirmokams koncertą ir apdovanojo pirmokų dovanėlėmis. Buvo smagi šventė pirmokėliams ir svečiams.
Lapkričio 11 – oji yra viena svarbiausių datų Lenkijos istorijoje. 1918 metais, po 123 nelaisvės metų, lenkų patriotizmo ir ištvermės dėka, šalis atgavo nepriklausomybę. Lenkijos valstybė vėl atsirado Europos žemėlapyje.
Šia proga mokytojos Regina Šilobritienė, Gražina Papachina ir Danuta Sobol pakvietė mokyklos bendruomenę į šventinį koncertą. Minėjimas prasidėjo skambant Lenkijos himnui.
Mokiniai pasitiko žiūrovus dainuodami patriotines dainas, deklamuodami eiles, vaidinant Lenkijos valstybės įkūrimo legendą, primindami svarbiausias Lenkijos istorijos datas ir reikšmingus įvykius.
Lapkričio 8 d. minima kaip Europos sveikos mitybos diena. Ta proga Vilniaus visuomeninės sveikatos biuras organizavo konkursą ,,VITAMINIZUOTAS 2014“.
Mūsų mokykloje konkursas buvo organizuotas lapkričio 7 d. Jame dalyvavo 3 ir 4 klasės mokiniai kartu su auklėtojomis Irena Ašakevič ir Olga Kropa, socialine pedagoge Anželika Moroz bei sveikatos priežiūros specialiste Slava Bogovec. Mokiniams buvo suteikta žinių apie tinkamą, visavertę mitybą, įtraukiant juos į salotų gaminimo procesą.
Lapkričio 5 d., 10-11 klasių mokiniai, aplankė Adomo Mickevičiaus muziejų Vilniuje. Šios kelionės tikslas į muziejų buvo: prisiminti ir daugiau sužinoti apie poeto gyvenimą, istoriją, o taip pat norėjome pamatyti namą, kuriame gyveno įžymus lenkų romantizmo epochos poetas.
Muziejuje yra pristatoma pirmoji redakcijos Adomo Mickevičiaus kūrinių, pirmųjų vertimų į kitas kalbas, laiškų, asmeninių daiktų kolekcija. Šiuo metu muziejuje yra trys atviros parodos: ,,Mickevičius ir Lietuva“, ,,Filomatai ir Adomas Mickevičius“, ,,Moterys Adomo Mickevičiaus gyvenime“.
Mums patiko kelionė į Vilnių, nes tai buvo ne tradicinė pamoka, o žinių įtvirtinimas apie mūsų mokyklos globėją.
Mūsų mokykla dalyvavo projekte ,,Mes rūšiuojam“ ir gavo nemažai taškų, kuriuos pakeitė į kino bilietus. Todėl š. m. lapkričio 6 d. mokykla suorganizavo išvyką į kino teatrą. Bilietus į kiną gavo 9 klasės mokiniai ( už laimėjimą konkurse ,,Draugiškiausia klasė“) ir kai kurie 10 ir 11 klasių mokiniai (už gerus mokymosi rezultatus per pastaruosius mokslo metus).
Mokiniai žiūrėjo filmą ,,Gustavo nuotykiai“. Tai kompiuterinės animacijos lietuviškas kino filmas, kuriame žurnalistas ir dėstytojas kviečia į pilną netikėtumų įspūdingą kelionę. Jos metu, herojai, specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas, susitiko Baroną Miunchauzeną, kapitoną Nemą, nykštuką Beną ir kalbėjosi su jais. Filmo akcija vyko ir kosmose, ir vandenyno gelmėse ir kosmoso platybėse.
Nuolat klausėsi mokiniai herojų pokalbio, kurio tikslo nelabai suprato. Nepaisant to, kad filme buvo daug ryškių spalvų, garsų, vietos ir scenos keitimų, filmas nepadarė publikai didelio įspūdžio.