,,Kaip Vilnius švenčia Kalėdas‘‘

409313000_752336806785873_7935925562635710660_nGruodžio 12 d. mūsų gimnazijos 6 ir 7 klasių mokiniai su savo vadovėmis Danuta Staniul ir Julyte Česiuliene dalyvavo interaktyvioje ekskursijoje po Vilniaus senamiestį ,,Kaip Vilnius švenčia Kalėdas‘‘ (tai lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos ir klasės vadovo veiklos integruota edukacija už mokyklos ribų). Klausydamiesi gido Mantauto pasakojimo susipažinome su Kalėdų šventės tradicijomis, įvairių religijų maldos namų ypatumais, aplankėme seniausią Vilniaus šv. Mikalojaus bažnyčią (paprašėme šv. Mikalojaus išpildyti mūsų norus), liuteronų evangelikų bažnyčią (prie Martyno Liuterio paminklo gidas papasakojo, kaip buvo puošiamos eglutės XVI a.), žydų sinagogą, (žaidėme žydų vaikų žaidimą),  stačiatikių cerkvę, praėjome nykštukų perėja.  Mokiniai atliko gido parengtas užduotis, rinko gražiausią kalėdinę vitriną, fotografavosi prie Katedros eglės. Geros nuotaikos nesudrumstė lietutis ir telkšančios po kojomis balos.  Grįžome pilni įspūdžių, kuriuos aptarsime per pamokas.

J. Česiulienė, 7 kl. vadovė