Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijoje sėkmingai įgyvendintas projektas ,,Pa-laik-yti psichikos sveikatą, sau padėti”, skirtas bendruomenės psichikos sveikatai stiprinti. Šio projekto vykdymo metu buvo siekiama didinti mokinių, jų tėvų ir gimnazijos darbuotojų raštingumą psichikos sveikatos klausimais, bei ugdyti praktinius emocijų pažinimo ir valdymo gebėjimus.
Gimnazijos ir kitose aplinkose vyko įvairūs užsiėmimai, paskaitos bei konsultacijos, kurias vedė mokytojai ir sveikatos specialistai. Dalyviai gilino žinias apie psichikos sveikatos svarbą, emocijų valdymą bei tarpusavio santykių gerinimą.
Vykdydama projekte numatytas veiklas gimnazija įgijo mokinių poreikiams pritaikyti ir poilsio erdvei pagerinti specialiąją įrangą ir mokomąją medžiagą – sūpynes, stalo žaidimų bendravimui, metaforinių kortų.
Projekto veiklose aktyviai dalyvavo patys mokiniai – jie ne tik mokėsi emocinės reguliacijos, streso valdymo ir dėkingumo technikų, bet ir prisidėjo prie veiklų organizavimo kaip savanoriai. Toks įtraukimas padėjo ugdyti mokinių atsakomybę bei stiprinti jų motyvaciją.
Projekto apibendrinimo metu aptartos jo stipriosios pusės, taip pat išskirtos galimos tobulinimo sritys, siekiant užtikrinti ilgalaikį poveikį. Planuojama tęsti veiklas, įtraukti naujų idėjų ir dar labiau stiprinti gimnazijos bendruomenės psichikos sveikatą.
Danuta Sobol, gyvenimo įgūdžių mokytoja, karjeros specialistė
2024 m. gruodžio 12 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo konkurse „Kai žinau – namie saugiau!”, kuris buvo skirtas gaisrinės saugos temai. Konkursą organizavo Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba, bendradarbiaujant su Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriumi. Konkursas skatino mokinius domėtis ugniagesių darbu, gilinti žinias apie saugumą namuose, pažinti dūmų detektorių naudą, suprasti, kaip ir kada kviesti pagalbos tarnybas, ir gilinti žinias apie kitas svarbias gaisrinės saugos temas. Konkurso dalyviai sprendė įvairius klausimus ir užduotis, pateiktas naudojant Google Forms įrankį.
Iš šešių mūsų gimnazijos dalyvių trys pasirodė puikiai – pasiekė aukščiausią rezultatą, surinko visus 33 galimus balus ir pateko į atrankos sąrašą. Tarp 10 laimėtojų yra Donatas Budrevič, 8 klasės mokinys. Konkurso organizatoriai sveikins laimėtojus ir įteiks prizus artimiausiu metu.
Linkime visiems saugių ir ramų švenčių bei toliau rūpintis savo ir kitų saugumu.
Gruodžio 6 dieną Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje vyko dainų festivalis „Mes dainuodami perteikiame tai, ko negalime išreikšti žodžiais“. Renginyje mūsų gimnazijai atstovavo II g klasės mokinė Emilija Butrimaitė, atlikusi kalėdinę giesmę „Gdy śliczna Panna Syna kołysała“.
Dalyvauti festivalyje Emiliją paskatino muzikos mokytojas Gintaras Staniulis. Tam, kad dainininkas pasiektų puikų rezultatą, reikia daug darbo, laiko ir pastangų, siekiant pagerinti balso skambesį. Taip pat labai svarbus mokytojas, kuris padeda iš kūrinio atskleisti tikrąsias emocijas, gilumą ir tinkamai perteikti jausmus klausytojams. Mokytojo Gintaro Staniulio palaikymas ir kompetencija leidžia Emilijai augti kaip jaunai dainininkei, ir tai jai sekasi – jos talentas vis labiau išryškėja.
Džiaugiamės Emilijos pasiekimu ir linkime jai tęsti muzikos kelią bei sėkmingai dalyvauti kituose konkursuose. Taip pat dėkojame mokytojui Gintarui Staniuliui už įkvėpimą jauniesiems talentams augti bei tobulėti!
Šiandien Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų atestacijos komisijos posėdyje mūsų gimnazijos fizinio ugdymo mokytojai Dianai Krečienei buvo suteikta mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija. Tai reikšmingas pasiekimas tiek pačiai mokytojai, tiek gimnazijai, įrodantis profesionalumo ir nuolatinio tobulėjimo svarbą šiuolaikinėje švietimo sistemoje.
Mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija skiriama tik atitikus aukštus standartus, kuriuos Diana Krečienė sėkmingai pasiekė savo kruopščiu darbu. Nors tai jauna mokytoja, bet yra žinoma dėl savo profesionalumo ir atsidavimo mokinių ugdymui. Mokytoja turi fizinio ugdymo magistro laipsnį, puikiai organizuoja ugdymo procesą, diegia šiuolaikinės didaktikos principus bei metodus. Ji nuolat tobulina savo žinias, aktyviai dalyvauja metodinėje veikloje, rengia ugdymo projektus ir dalijasi savo patirtimi su kolegomis mokykloje bei regioniniu mastu. Už savo pedagoginę veiklą mokytoja yra ne kartą apdovanota padėkos raštais ir diplomais.
Mokytojo metodininko kvalifikacinės kategorijos apgynimas yra svarbus žingsnis mokytojo karjeroje, kuris ne tik įprasmina profesinį tobulėjimą, bet ir atveria galimybes dar efektyviau prisidėti prie ugdymo kokybės gerinimo. Diana Krečienė yra puikus pavyzdys kitiems pedagogams, siekiantiems aukščiausios kokybės ugdymo procese.
Visa mūsų gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai sveikina Dianą Krečienę su šiuo svarbiu pasiekimu. Linkime jai ir toliau sėkmingai skleisti pedagoginę patirtį, diegti naujoves bei įkvėpti tiek kolegas, tiek mokinius. Šis įvertinimas dar kartą įrodo, kad nuoseklus darbas, meilė profesijai ir inovatyvus požiūris duoda puikių rezultatų.
Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis
Šio projekto tikslas – stiprinti ugdymo, atliepiančio mokinių amžių ir poreikius, kokybę.
Projekto įgyvendinimas – nuo 2024 m. balandžio mėn. iki 2027 m. liepos mėn.
Projekto vykdytojas – Nacionalinė švietimo agentūra.
Projektas įgyvendinamas su daugiau nei 800 partnerių.
Bendras projekto biudžetas – 19 187 021,64 Eur
Projekte numatytos veiklos:
• inovatyvaus, personalizuoto ugdymo turinio ir priemonių kūrimas priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme;
• didelį mokymosi potencialą turinčių mokinių ugdymo turinio turtinimas;
• vadovėlių, skirtų tautinėms mažumoms gimtosioms kalboms mokytis, parengimas;
• vadovėlių bendrojo ugdymo mokykloms įsigijimas įtraukiant ir profesinio mokymo įstaigas, vykdančias bendrojo ugdymo programas;
• visuomeninio ugdymo ir gamtos mokslų nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP) 4 ir 8 kl. rengimas.
Projekto tikslinė grupė: mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklų vadovai, mokyklos bendruomenė, mokiniai ir ugdytiniai, tyrėjai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai.
Projektas Nr. 10-072-P-0001 įgyvendinamas pagal 2021–2030 m. švietimo plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-03 „Užtikrinti visiems prieinamą šiuolaikinį ugdymo turinį“.
2024 m. gruodžio 10 d. III g klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos organizuotoje karjeros ir verslumo ugdymo konferencijoje „Nuo nulio iki milijardo“. Renginys vyko Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro konferencijų salėje. Konferencijoje mokiniai turėjo galimybę išgirsti įkvepiančius pranešimus iš įvairių sričių ekspertų: M. Dubnikovas dalinosi ekonominėmis įžvalgomis ir karjeros patarimais. Š. Dignaitis pasakojo apie švietimo ir technologijų svarbą ateities profesijose. A. Załucki, pasaulinio bestselerio „The Billion Dollar Secret“ lenkiškos versijos leidėjas, aptarė verslumo paslaptis. E. Daugėlaitė, Provanso kvapų SPA įkūrėja, motyvavo jaunimą siekti svajonių ir kurti savo verslus. Pranešėjai įkvėpė dalyvius drąsiai žvelgti į ateitį ir nebijoti iššūkių. Tikimės, kad įgytos žinios taps puikiu pagrindu ateities karjerai ar verslo idėjoms įgyvendinti.
Šiandien keturi mūsų gimnazijos mokiniai: Damian Borovskis, Anastasija Zigmantavičiūtė, Magda Borovska ir Patrik Stasiūnas dalyvavo anglų kalbos žodžių rašybos konkurse „Spelling Bee“. Šis renginys vyko Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje, kur susirinko nemažai moksleivių iš įvairių mokyklų, pasirengusių pademonstruoti savo anglų kalbos žinias. Dalyviai turėjo išmokti net 200 angliškų žodžių, o konkurso metu kiekvienas iš jų turėjo tiksliai ištarti žodžius paraidžiui. Tai – ne tik įdomi, bet ir reikalaujanti daug kruopštumo bei susikaupimo užduotis. Toks iššūkis ugdo ne tik kalbinius įgūdžius, bet ir pasitikėjimą savimi. Mūsų mokinius konkursui paruošė anglų kalbos mokytoja Mariia Hurina. Ruošiantis šiam renginiui mokiniai ne tik lavino savo žodyną, bet ir gilinosi į anglų kalbos rašybos taisykles. Tikimės, kad ši patirtis motyvuos dalyvavusius mokinius dar labiau domėtis anglų kalbos subtilybėmis ir tobulinti tarimo bei rašybos įgūdžius. Džiaugiamės mokinių pasiekimais ir tikime, kad jie sėkmingai išnaudos šią patirtį tolesniam tobulėjimui. Sveikiname visus dalyvius už drąsą ir atkaklumą!
Gruodžio 6 d. IIg ir Ig klasių mokiniai kartu su klasės vadovėmis nuvyko į ekskursiją „Vilnius – UNESCO pasaulio paveldo miestas“.
Ekskursijos metu aiškinomės, kuo Vilniaus senamiestis yra svarbus pasaulio kultūrai, aplankėme pagrindinius architektūros ansamblius, paminėtus Pasaulio paveldo komitetui įteiktoje nominacijos byloje, apžiūrėjome pastatus, kuriuose išliko kelių epochų ženklai, liudijantys miesto istoriją, pasivaikščiojome gotikos laikus menančiomis gatvelėmis ir prisiminėme čia gyvenusius žmones.
Po ekskursijos užsukome į Katedros aikštę pasigrožėti Vilniaus Kalėdų eglute, pasivaikščiojome po miestą. Namo grįžome kupini įspūdžių ir gerų emocijų.
Gruodžio 4 dieną, fizinio ugdymo pamoka III ir IV g klasių mokiniams vyko ne mokyklos aplinkoje ir turėjome unikalią galimybę išbandyti vieną iš paralimpinių sporto šakų – golbolą.
Golbolas – tai sportas, skirtas žmonėms su regos negalia, kuriame naudojamas garsinis kamuolys. Žaidėjai nešioja akinius, kad būtų užtikrintas visiškas regos negalios pritaikymas ir orientuojasi pagal garsą, kad apsaugotų savo vartus ir įmuštų įvartį į varžovų vartus. Lietuvos golbolo rinktinė yra viena iš stipriausių pasaulyje ir yra pasiekusi reikšmingų laimėjimų tarptautiniuose turnyruose. Lietuva yra žinoma kaip viena iš lyderių šiame sporte. Svarbūs pasiekimai apima medalius Europos ir pasaulio čempionatuose, taip pat prizines vietas paralimpinėse žaidynėse – du sidabro, po vieną bronzos ir aukso medalį. Mums teko garbė susipažinti ir pabedrauti su nusipelniusiais Lietuvai žmonėmis, kurie ne tik garsina Lietuvos vardą, bet ir savo darbu tobulina bei skleidžia šią sporto šaką visame pasaulyje .
Užsiėmimą vedė Lietuvos nacionalinės vyrų golbolo rinktinės vyriausiasis treneris Klaidas Janeika ir Nacionalinės golbolo asociacijos prezidentas, dabartinis Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas ir vienas geriausių pasaulyje gynėjas, Paralimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas bei prizininkas – Mantas Brazauskis.
Ši golbolo pamoka mums suteikė ne tik galimybę išbandyti naują, įdomų ir unikalų sportą, bet ir patirtį, kurią bus naudinga taikyti kasdienėje veikloje. Pirmiausia, išmokome geriau dirbti komandoje – kiekvienas turėjo svarbų vaidmenį ir mes supratome, kaip svarbu pasikliauti vieni kitais ir komunikuoti, kad pasiektume bendrą tikslą. Taip pat treniruotė padėjo lavinti mūsų koncentraciją ir gebėjimą orientuotis erdvėje, nes golbolas reikalauja didelio dėmesio ir gebėjimo greitai reaguoti į garsus. Be to, ši patirtis mums parodė, kaip svarbu įveikti iššūkius ir prisitaikyti prie naujų situacijų, kas buvo tikras išbandymas.
Visi dalyviai jaučiamės įkvėpti ir motyvuoti toliau siekti geresnių rezultatų, tiek sporte, tiek kasdieniame gyvenime. Norime nuoširdžiai padėkoti už galimybę išbandyti šią unikalią sporto šaką ir tikimės, kad ateityje turėsime daugiau panašių treniruočių!