Vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Vasaros nuotykiai“

Birželio 15–19 dienomis gimnazijos vaikai dalyvavo vasaros stovykloje ☀️⛺, kurioje patyrė daugybę linksmų nuotykių ir išmoko naudingų dalykų. Ši stovykla buvo sukurta tam, kad vaikai galėtų saugiai, aktyviai ir įdomiai praleisti atostogas . Projektą finansavo Šalčininkų rajono savivaldybė pagal vasaros poilsio organizavimo programą.
Stovykloje, Vilniaus agroekologijos mokymo centro filialo Dieveniškių Simono Karczmaro kieme profesijos mokytoja Teresa Banelienė su vaikais dalinosi picų kepimo paslaptimis ‍, o vaikai ir patys mokėsi gaminti įvairius patiekalus . Taip pat vaikai keliavo po gražias Dieveniškių apylinkes ️. Jie aplankė senovinį Žižmų kaimą , Norviliškių pilyje surengė kūrybiškas dailės dirbtuves , o Dieveniškių istoriniame regioniniame parke žygiavo ir tyrinėjo paslaptingus gamtos kampelius . Vaikai taip pat svečiavosi Henriko Kropos ūkyje, kur savo akimis pamatė, kaip dirba ir tvarkosi kaimo ūkininkai .
Kad stovyklautojai būtų stiprūs ir sveiki , pas juos lankėsi Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro specialistė Olga Gražulienė . Ji išmokė naudingų geros savijautos paslapčių bei kartu su vaikais žygiavo su šiaurietiškomis lazdomis ‍♂️‍♀️.
Vaikai keliavo ne tik savo krašte, bet išvyko ir toliau nuo namų . Tabariškėse jie grožėjosi nuostabiais paveikslais tautodailininkės Anos Krepštul muziejuje ️ bei dalyvavo molio lipdymo edukacijoje . Pakeliui stovyklautojai užsuko į Turgelių kunigo Povilo Ksaverio Bžostovskio gimnaziją, kur aplankė veikiantį muziejų ️. Gimnazijos direktorė Ivona Tyškevič maloniai suteikė galimybę vaikams susipažinti su šia įdomia erdve .
Paskutinę stovyklos dieną visi išvyko į Kauną ️. Čia jie ne tik aplankė mokslo populiarinimo centrą „Mokslo sala“, kur patys išbandė įvairius mokslinius eksperimentus , bet ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje apžiūrėjo daugybę įdomiausių gyvūnų, paukščių ir vabzdžių iš viso pasaulio .
Visos stovyklos veiklos buvo skirtos vaikų tobulėjimui, kūrybiškumui ir bendravimui ugdyti. Pailsėję ir kupini geriausių įspūdžių, vaikai dabar tęsia savo vasaros atostogas namuose ❤️.

Stovyklos vadovė Danuta Sobol