Savaitė BE PATYČIŲ
Kovo 14-20 dienomis „Vaikų linija“ jau septintą kartą inicijavo akciją „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“. Šiemet prie iniciatyvos prisijungė tūkstantis ugdymo įstaigų, nevyriausybinių, valstybinių ir verslo organizacijų, kurios savo veiklomis skatins tiek vaikus, tiek suaugusiuosius pastebėti patyčias, tinkamai į jas reaguoti ir bendromis jėgomis stabdyti patyčių plitimą. Prie ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ akcijos kasmet prisijungia ir mūsų gimnazija.
Patyčios yra giliai įsišaknijęs elgesys tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų, kuriam pakeisti reikia nuolatinių ugdymo įstaigų, šeimų ir visos visuomenės pastangų. Visą savaitę mūsų gimnazijoje vyko įvairiausi užsiėmimai, kurių metu norėjome atkreipti kuo didesnį gimnazijos bendruomenės dėmesį patyčių problemoms spręsti.
Visą šią savaitę gimnazijos bendruomenė kiekvienai dienai turėjo pasiruošusi dominuojančią spalvą, kuria norėjo akcentuoti priešiškumą patyčioms.
Taip pat kas dieną buvo organizuojama akcija, kurios metu visa mokyklos bendruomenė stengėsi atkreipti kuo didesnį dėmesį patyčių problemai ir per ilgąsias pertraukas vyko įvairūs užsiėmimai, estafetės, žaidimai ir kita veikla, kuri akcentavo tam tikrą akciją, pvz:,,,Draugystė be sienų“, „Aš esu toks koks esu“ ir kt.
Klasės valandėlių metu vyko užsiėmimai ,,Kas gali padėti spręsti ,,REALIAS“ ir virtualias patyčias?“ ir ,,Skundimas ar pagalbos prašymas?“ buvo rodomas ir aptariamas filmukas ,,Elektroninės patyčios. Ar žinai, kaip jas sustabdyti?„
Apibendrinus užsiėmimus įvardinome, kad patyčios – tiek realios, tiek virtualios – gali mažėti tik dėl visų mūsų bendrų pastangų. O taip pat kiekvienas mūsų gali prisidėti prie patyčių sustabdymo.
Prie savaitės BE PATYČIŲ prisidėjo ir Šalčininkų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistas Jurijus Vaščišinas ir vyresnysis tyrėjas Andrej Vilkanec, kurie 5-8 ir I g – II g klasių mokiniams pravedė paskaitą apie patyčias, jų žalą ir galimas pasekmes. Mokniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, drąsiai uždavinėjo klausimus.
Veiksmo savaitė prabėgo labai greitai. Manau, visi susimąstėme ir suvokėme, kad kiekvienas galime prisidėti prie patyčių mažinimo. Ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip mes jaučiamės.
Anželika Moroz, socialinė pedagogė