Absolventų susitikimas Mickevičiaus gimnazijoje – tai graži tradicija. Šiais metais, kaip ir kasmet, renginys sulaukė gausaus dalyvių būrio. Absolventai grįžo į savo mokyklą su dideliu džiaugsmu ir nostalgiškais prisiminimais. Kartu su jais dalyvavo ir buvę mokytojai, kurie ilgus metus ugdė jaunas asmenybes ir dalijosi savo išmintimi. Dieveniškių mokykla išleido ne vieną kartą mokinių, kurie pasiekė įvairių gyvenimo aukštumų.
Gimnazijos dabartiniai mokiniai paruošė pasirodymą, kuris sušildė visų susirinkusiųjų širdis. Taip pat svečiai buvo pakviesti dalyvauti simbolinėse pamokose, kurios leido jiems vėl trumpam pasijusti mokiniais. Tai buvo ypatinga patirtis, pilna juoko, susikaupimo ir nostalgijos. Buvę mokiniai dalijosi prisiminimais apie savo mokyklinius metus, pasakojo istorijas, kurios išliko jų atmintyje, bei teikė naudingus patarimus dabartiniams mokiniams.
Vakaras prabėgo nepastebimai, pripildytas šypsenų, nuoširdžiausių pokalbių ir padėkos žodžių. Visi atsisveikino su viltimi vėl susitikti kitąmet, nes mokykla Dieveniškių miestelyje visada išliks vieta, kur kiekvienas jaučiasi lyg namuose.
2024 m. gruodžio 10 d. III g klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos organizuotoje karjeros ir verslumo ugdymo konferencijoje „Nuo nulio iki milijardo“. Renginys vyko Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro konferencijų salėje. Konferencijoje mokiniai turėjo galimybę išgirsti įkvepiančius pranešimus iš įvairių sričių ekspertų: M. Dubnikovas dalinosi ekonominėmis įžvalgomis ir karjeros patarimais. Š. Dignaitis pasakojo apie švietimo ir technologijų svarbą ateities profesijose. A. Załucki, pasaulinio bestselerio „The Billion Dollar Secret“ lenkiškos versijos leidėjas, aptarė verslumo paslaptis. E. Daugėlaitė, Provanso kvapų SPA įkūrėja, motyvavo jaunimą siekti svajonių ir kurti savo verslus. Pranešėjai įkvėpė dalyvius drąsiai žvelgti į ateitį ir nebijoti iššūkių. Tikimės, kad įgytos žinios taps puikiu pagrindu ateities karjerai ar verslo idėjoms įgyvendinti.
Šiandien įvyko susitikimas su Jolita Smaidriene, patyrusia verslininke, turinčia dešimties metų patirtį bitininkystės srityje. Ji ne tik užsiima bičių priežiūra ir medaus gamyba, bet ir sėkmingai plėtoja verslą, kuris jau yra pelnęs tiek vietos, tiek tarptautinį pripažinimą.
Pamokoje apie verslumą verslininkė mokiniams papasakojo apie savo kelią nuo mažos idėjos iki sėkmingo verslo, pabrėždama sunkų darbą, kantrybę ir nuolatinį mokymąsi. Ji atvirai pasidalino patirtimi, kaip pradėti verslą nuo nulio, įveikti pradinius iššūkius ir kaip išlikti konkurencingiems. Verslininkė mokinius skatino nebijoti rizikuoti ir priminė, jog klaidos – tai tik natūrali kelio į sėkmę dalis.
Susitikimo metu moksleiviai galėjo užduoti klausimus apie bitininkystę, taip pat apie verslo pradžią, finansinį planavimą ir rinkodaros strategijas. Ši įkvepianti pamoka mokiniams suteikė naujų žinių ir įžvalgų apie verslo pasaulį ir leido suprasti, kad verslumas gali kilti net iš pačių netikėčiausių pomėgių ar interesų.
Spalio 16 d. I g ir II g klasių mokiniai kartu su savo klasės vadovėmis išvyko į Vilnių, kur dalyvavo orientaciniame žaidime ,,Adomo Mickevičiaus detektyvas‘‘. Moksleiviai sužinojo daugybę įdomių faktų apie A. Mickevičiaus pėdsakus Vilniaus senamiestyje. Remdamiesi žemėlapiais arba navigacija mokiniai turėjo surasti kelią iki senamiesčio objektų, atlikti užduotis, atskleidžiančias poeto gyvenimo ir kūrybos faktus, atpažinti istorines vietas nuotraukose. Mokiniai įgijo daugiau žinių apie A. Mickevičiaus gyvenimą ir kūrybą Vilniuje, sugebėjo miesto erdves susieti su istoriniais įvykiais.
Po žaidimo pasivaikščiojome Kalnų parke, įlipome į Trijų kryžių kalną, kur mėgavomės įspūdingomis Vilniaus senamiesčio panoramomis.
Šioje ekskursijoje mokiniai pagilino žinias apie rašytoją, susipažino su Vilniaus senamiesčio vietomis, gatvelėmis, pastatais bei paminklais, taip pat prasmingai praleido laiką ir gerai prasimankštino.
Spalio 11 diena IIg ir IIIg klasių mokiniai išvyko į „FoodEducators“ organizuotą karjeros dieną „Šiuolaikiškas požiūris į maistą“, kuris vyko Kauno rajone, Babtuose. Renginio metu mokslėviai susipažino su tvariomis ir inovatyviomis žemės ūkio praktikomis. Išgirdo naudingus pranešimus apie sveiką mitybą bei maisto tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje.
Projekto organizatoriai – dr. N. Zinkevičienė ir R. Rimkus supažindino su pagrindinėmis renginio temomis.
Agro tiksliųjų technologijų skyriaus vadovas A. Radzevičius pristatė temą „BE I NEBUS DI“, kurioje buvo nagrinėjama vietos svarba maisto pramonėje.
Viena iš pagrindinių dienos pranešėjų, K. Šermukšnytė-Alešiūninė, dalinosi įžvalgomis apie „Ateities maistą mūsų lentynuose“. Ji atskleidė, kaip sparčiai keičiasi maisto gamyba ir vartojimas, bei kokį vaidmenį tai atliks mūsų kasdienybėje ateityje.
Taip pat išgirdome pranešimą „Cukraus spąstai kasdieniuose ir mėgstamuose produktuose“, kurį skaitė S.Čapkauskienė. Ši tema atkreipė dėmesį į cukraus kiekį, slypintį dažnai vartojamuose maisto produktuose, ir iškėlė svarbius klausimus apie sveikos mitybos pasirinkimus.
Be naudingų žinių ir diskusijų, renginys buvo praturtintas ir muzikiniais intarpais, kuriuos atliko Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijos fakulteto studentai.
Ši išvyka ne tik suteikė mums vertingų žinių apie šiuolaikines maisto tendencijas, bet ir paskatino susimąstyti apie savo mitybos pasirinkimus bei jų poveikį ateičiai.
Birželio 14 d. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijoje buvo minima Gedulo ir vilties diena. Tam buvo ruošiamasi iš anksto. Ig klasės mokiniai: Daniel Tankovič, Emilija Butrimaitė ir Patrik Stasiūnas pasiūlė veiklas, kuriomis jie patys galėtų prisidėti prie Gedulo ir vilties dienos minėjimo organizavimo. Daniel pagamino tremimo simbolį – TRAUKINĮ, Emilija – plakatą ,,Traukinys į nežinią“, o Patrik-Kahoot platformoje sukurė apklausą žinioms apie tremtį įtvirtinti.
Minėjime dalyvavo 5, 8 , Ig ir IIg klasių mokiniai. Dirbo grupėse, žiūrėjo vaizdo įrašus, skaitė ištraukas apie birželio 14-osios įvykius, gamino plakatus, pristatinėjo savo darbus.
Biologijos mokytoja Aleksandra Jurgo pasidalino savo šeimos narių, kurie buvo ištremti, istorijomis.
Ačiū visiems prisidėjusiems ir dalyvavusiems atminties apie tremtį išsaugojimo renginyje- Gedulo ir vilties dienos minėjime.
Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Danuta Anichovskaja
Mūsų gimnazijos I g klasės mokinė Emilija Butrimaitė dalyvavo Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje Vilniuje ir užėmė trečiąją vietą. Sveikiname mokinę Emiliją ir jos technologijų mokytoją Tatjaną Kropa! Lietuvos mokinių technologijų olimpiados tema „Kūrybos virusas 2024“ . Olimpiada vyko gegužės 17 d.
Balandis – visame pasaulyje žinomas kaip autizmo supratimo, priėmimo mėnuo.
„Lietaus vaikai“ organizacijos kvietimu, Dieveniškių A.Mickevičiaus gimnazijos mokiniai dalyvavo socialinėje akcijoje, atvaizduoti begalybės – autizmo simbolio – ženklą. Šis ženklas pasirinktas neatsitiktinai, o pabrėžiant koks šis spektras yra platus, o žmonės turintys šį sutrikimą yra skirtingi, nuo daugybės stiprybių, iššūkių, potencialo, tiek iki sunkios negalios.
Prieš pradėdami gaminti begalybės ženklą, moksleiviai susipažino, su šį neurologinį sutrikimą turinčiais žmonėmis, jų ypatybėmis, savybėmis žiūrėdami trumpą video pristatymą, o vėliau mokiniai noriai kirpo, klijavo, spalvino, taip pridėdami savo fantaziją, prie autizmo simbolio.