Balandžio 29 d. 6-7 klasių mokiniai rungėsi lietuvių kalbos viktorinoje. Abi klasės varžytis atliekant lietuvių kalbos užduotis delegavo po keturis atstovus. 6 klasę atstovavo Patricija Borovska, Karolina Kliukoit, Renata Symanovič ir Virginija Sobol. 7 klasės mokiniai savo atstovais išsirinko Mantą Antropiką, Renatą Davleševič, Giedrių Kripaką ir Justę Vasilevskytę.
Komandos iš anksto susigalvojo pavadinimus, kuriuos viktorinoje turėjo pristatyti ir paaiškinti, kodėl būtent tie pavadinimai joms tinka. Šeštos klasės mokinės buvo „Protingos pelėdos“, o septintokai – „Ypatingas ketvertas“. Tinkamas pavadinimų pagrindimas komandoms pelnė pirmuosius taškus. Kitus taškus mokiniai rinko atlikdami įvairias kalbos užduotis: kalbėjo greitakalbes, dėliojo patarles ir aiškino jų reikšmes, tekstuose ieškojo sinonimų, sprendė antonimų kryžiažodžius, aiškinio frazeologizmų reikšmes, atpažino lietuvių kalboje nevartotinus žodžius, barbarizmus keitė tinkamais lietuviškais žodžiais, iš pabirusių žodžių dėliojo sakinius, kuriuos vėliau jungė į rišlų tekstą. Kol dalyviai dirbo, „sirgaliai“ – į dalyvių ketvertukus nepakliuvę mokiniai – nesėdėjo rankųsudėję, o kūrė komandų palaikymo plakatus, kurie taip pat pelnė taškų dalyviams.
Kai visos užduotys buvo įveiktos, o vertinimo komisija susumavo visus taškus, paaiškėjo ir viktorinos nugalėtojai. 12-os taškų persvara viktoriną laimėjo „Protingos pelėdos“!
„DAROM“ – jau tapo pavasarine mūsų mokyklos tradicija, kurios dalyviai – 5 – 10 klasių mokiniai kartu su savo klasės vadovais bei kitais mokytojais – nuoširdžiai dalijasi darbais, padeda vieni kitiems gražinant mūsų aplinką, o skaisti pavasarinė saulė dar labiau ragina visus geriems darbams. Talkininkaudami mokėme vaikus vertinti švarą, tvarką, grožį ir sveikatingumą.
Visi, kurie yra neabejingi švariai gamtai, susirinko 2015 balandžio 24 d. prie Dieveniškių seniūnijos pastato, kur juos pasitiko seniūnė Česlava Marcinkevič. Išklausę seniūnės palinkėjimų ir padėkos už meilę savo gimtinei ir gavę švarinimo akcijai reikalingų priemonių, mokiniai su mokytojais nuėjo rinkti šiukšlių Žižmų, Bėčionių ir Rudnios kryptimis.
Galima pasidžiaugti, kad vis dėlto akcijos iškelti tikslai yra įgyvendinami, nes pastebime, kad kiekvienais metais šiukšlių randama vis mažiau. O tai reiškia, kad mūsų darbas nėra beprasmis.
2015 m. kovo mėnesio pabaigoje Goethe‘s instituto vykdomame konkurse „2:0 vokiečių kalbos naudai“ dalyvavo ir mūsų mokyklos 5-6 klasių moklseiviai. Jie turėjo sukurti trumpą filmuką susijusį su futbolu ir pavartoti mažiausiai 3 vokiškus žodžius.
Iš pateiktų 45 paraiškų ir kūrybinių darbų, buvo atrinkti 16 geriausių. Tarp nugalėtojų mūsų mokykla deja nepateko, tačiau už sukurtą filmuką, kurį sukurti ir nufilmuoti padėjo vokiečių kalbos mokytoja Lilija Urbelevič bei kūno kultūros mokytoja Diana Salnikova, moksleiviai dovanų gavo paguodos prizus. Tai buvo naujasis „adidas“ kamuolys ir medžiaginiai maišeliai su Goethe‘s instituto užrašu.
Prizai moklseivius nudžiugino ir dar labiau motyvavo dalyvauti įvaruose panašiuose konkursuose.
Š.m. balandžio 20 ir 22 dienomis mūsų mokykloje vyko priešgaisrinės saugos ir žmonių evakuavimo praktinių pratybų mokymai.
Pagal pratybų scenarijų mokykloje vykstant pamokoms kyla gaisras. Mokiniai ir darbuotojai po signalo pradėjo evakuavimą iš pastato. Atvyko priešgaisrinės pajėgos. Ugniagesiai lokalizavo gaisrą ir jį užgesino.
Imituodama galimą nelaimę, mokyklos bendruomenė praktiškai susipažino, kaip turėtų elgtis, kol atvyks priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, evakuavosi iš mokyklos. Darbuotojai ir mokiniai turėjo galimybę susipažinti su priešgaisrinės saugos tarnybos priemonėmis, turima gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika, diskusijos metu išsiaiškino, kokius įgūdžius mokykloje reikia tobulinti.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto organizuojama stovykla moksleiviams „Pažink profesiją“ jau trečius metus kviečia moksleivius iš visos Lietuvos susipažinti su aplinkosauga, mechanika, technika, inžinerija, elektronika, statyba verslu bei kūrybinėmis industrijomis.
Stovyklos „Pažink profesiją“ dalyviai galės pasijusti studentais jau šią vasarą:
· Organizuojamos įdomios paskaitos su charizmatiškais dėstytojais;
· Fakultetų paruoštos dieninės programos laboratorijose – „išbandyk praktiškai“;
· Apgyvendinimas bendrabutyje ir maitinimas universiteto kavinėje;
· Komandos formavimo užduotys su studentais, sporto pramogos, karaokė.
Visi organizuojami užsiėmimai moksleiviams padės geriau pažinti save, profesijas, tikslingiau pasirinkti karjeros kelią, smagiai ir turiningai praleisti laiką su naujais draugais. Kviečiame moksleivius dalyvauti VGTU stovykloje „Pažink profesiją“.
Registracija vyksta iki 2015 m. birželio 9 dienos.
Š. m. balandžio 16 d. Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazijoje vyko šaškių varžybos, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: Justė Vasilevskytė (7 kl.), Valdemar Malikas (8 kl.), Edvin Bicic (9 kl.) ir Pavel Sobol (11 kl.). Iš dalyvavusių 11 mokyklų komandų, kurias sudarė 3 berniukai ir 1 mergaitė mūsiškiai savo grupėje tarp 6 komandų buvo 4 vietoje. Tačiau toliau žaidę dėl 7-osios vietos turėjo pripažinti Jašiūnų „Balinskio“ gimnazijos komandos pranašumą ir liko 8-oje vietoje.
Mūsų mokyklos moksleiviai aplošė Kalesninkų, Šalčininkų „Santarvės“ ir „Ryto“ mokyklas.
Vykdant mokyklos karjeros ugdymo programą š. m. balandžio 10 d. įvyko mokinių susitikimas su mokyklos 2010 m laidos abiturientu Jurijumi Golenbovskiu. Jis 2013 m. baigė Lomžos aukštąją informatikos ir verslo mokyklą ir įgijo kūno kultūros mokytojo specialybę. Šiuo metu studijuoja Kūno kultūros akademijoje (Bielsko-Biala, Lenkija) ir siekia magistro laipsnio. Jurijus 2012-2013 m. buvo Lomžos Sporto klubo nariu, daugkartiniu lengvosios atletikos varžybų nugalėtoju.
Jurijus mielai dalijosi prisiminimais, įspūdžiais su susirinkusiais vyresniųjų klasių mokiniais ir papasakojo jiems savo sėkmės istoriją. Pasak Jurijaus, nors jis ir nebuvo labai stropus ir pavyzdingas mokinys, tačiau jo drąsa ir ištvermė studijų metu padėjo siekti nusibrėžto tikslo.
,,Rinkitės tai, kas jums yra įdomu, tada ir į darbą eisite noriai. Kai jums bus bloga ir sunku, ieškokite žmonių, su kuriais galima pasikalbėti. Ir man nebuvo lengva, bet reikia nepasiduoti,“– sakė Jurijus susitikimo metu.
Susitikimo dalyviai domėjosi Jurijaus išsilavinimu, darbu, laisvalaikiu, gyvenimu Lenkijoje, jo planais grįžti gyventi į Lietuvą.
Tikime, kad šis susitikimas įkvėpė mokinius galvoti apie savo karjerą ir ateitį ir priimti svarbius sprendimus.
Pasaulinė sveikatos diena yra švenčiama kasmet balandžio 7 dieną. Šią šventę inicijuoja Pasaulinė sveikatos organizacija nuo 1950 metų. Diena švenčiama siekiant supažindinti visuomenę apie tam tikras su sveikata susijusias temas.
Lietuvoje ši diena yra atmintina, taigi ir mes šių metų balandžio 7 dieną kartu su 7, 9 ir 11 klasės mokiniais paminėjome sveikatos dieną per kūno kultūros pamokas. Moksleiviai atliko kūrybinę užduotį, kurioje reikėjo sukurti plakatą tema „Ką man reiškia sveikata ir kaip ji susijusi su kūno kultūra“. Kadangi vaikai supranta fizinio aktyvumo svarbą savo organizmui ir sveikatai, minėjimas neapsiėjo ir be linksmųjų estafetinių užduotėlių.
Smagu, kad vaikams patiko ši netradicinė pamoka ir viliuosi, kad ateityje šios dienos minėjimą pavyks paversti tradiciniu mūsų mokykloje.