Rugsėjo 26 dieną mūsų gimnazijoje vyko renginys ,,Europos kalbų diena“.
Ši diena minima kiekvienais metais Europoje. Šiame renginyje dalyvavo 6-IIIG klasių mokiniai. Šių klasių mokiniai dainavo, skaitė pranešimus, deklamavo eilėraščius kuria nors iš kalbų, kurių mokosi gimnazijoje: lietuvių, anglų, lenkų, vokiečių, rusų.
Taip pat buvo pristatytas perskaitytų knygų medis.
Tarp klasių nugalėjo 7 klasė, o tarp mokinių -Jovita Kropa (7 kl.) antra vieta teko Jovitai Mackevič (IIIG kl.), trečia vieta – Evelinai Astramovič (7 kl.). Ir šiais metais tęsis šis konkursas.
Europos kalbų dienos renginiai patiko mokiniams. Tai skatina mokytis užsienio kalbų. Jurgita Sarulytė, Evelina Žibort,IIG kl.
Rugsėjo 23-iąją minime Lietuvos žydų genocido dieną. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas.
Šių metų rugsėjo 23 dieną Dieveniškių miestelio parke įvyko 75-ųjų Lietuvos žydų žudynių metinių minėjimas. Šiame renginyje dalyvavo Adomo Mickevičiaus gimnazijos, ,,Ryto‘‘ gimnazijos ir Technologijų ir verslo mokyklos mokytojai ir mokiniai.
Mes prisijungėme prie bendros akcijos ir paminėjome Lietuvos žydų genocido aukas viešai skaitydami jų vardus. Tokia akcija vyksta jau šeštus metus ir prie jos prisijungia vis daugiau miestelių.
Rugsėjo 15 dieną I G klasės mokiniai kartu su geografijos mokytoja Alicija Bobin ir klasės vadove Anželika Moroz aplankė Kernavę.
Tai miestelis Širvintų rajone. Miestelis yra prie Neries upės. Kernavėje yra penki piliakalniai ir tai dar ne visa istorija, kurią mes sužinojome, siūlome visiems aplankyti, nes tai vienas svarbiausių ir archeologijos požiūriu įdomiausių paminklų Centrinėje bei Rytų Europoje.
Aplankėme muziejų, kuriame yra saugomi archeologiniai, etnografiniai, istoriniai ir numizmatiniai eksponatai. Muziejuje pamatėme daug įdomių archeologinių radinių, filmų apie tai, kaip gyveno žmonės, kokiais amatais vertėsi. Mums labiausiai patiko įrengtas miestelis, kuriame galėjome pamatyti, kaip gyveno žmonės.
Pakeliui į namus užvažiavome į Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką. Tai labai graži vieta, kur galima atsipalaiduoti ir pasigrožėti medinėmis skulptūromis. Jų ten yra net 38 – tai lietuvių legendų ir mitologijos personažai.
Mes prisijungėme prie rugsėjo 9-ąją švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės kartu su Lietuvos Prezidente inicijuotos akcijos „Už saugią Lietuvą“.
Vidurdienį internetu buvo transliuotas 20 minučių trukmės įkvepiantis Niko Vujičičiaus pasakojimas, skirtas mokiniams.
Dėl savo fiziologinių trūkumų (jis neturi rankų ir kojų nuo gimimo) N. Vujičičius patyrė daugybę patyčių. Savo vaizdo pasakojime jis dalijosi sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį.
Po transliacijos N. Vujičičiaus pasakojimą aptarė mūsų gimnazijos I G ir II G klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge ir psichologe. Niko pavyzdys rodo, kad nesvarbu, koks tu esi – būk toks, koks nori, tik būk žmogumi.
Po diskusijos 8 klasės, I G – IV G klasių moksleiviai kartu su socialine pedagoge Anželika Moroz, psichologe Santana Choliavskaja ir kūno kultūros mokytoja Diana Salnikova buvo suplanavę draugišką plaukimą baidarėmis mūsų pamėgtąja Gaujos upe. Plaukimas sukėlė daug teigiamų emocijų, sustiprino mokinių draugystę ir atsakomybės jausmą už kiekvieną bendraklasį.
Mokykla – tai antri vaikų namai, kurie turėtų tapti dar viena miela, atitinkanti jų poreikius vieta. Todėl mūsų gimnazijos mokytojai, specialistai bendromis pastangomis ir įvairiomis priemonėmis siekia šio tikslo. Tikimės, kad organizuotos veiklos buvo naudingos kiekvienam mokiniui.