Tolerancijos raktas

OLYMPUS DIGITAL CAMERALapkričio 16 dieną minima tarptautinė tolerancijos diena. Prie šios pilietinės iniciatyvos, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, prisijungė ir mūsų gimnazija. Visos klasės buvo kviečiamos gaminti Tolerancijos raktelius, šių metų tolerancijos dienos simbolį, ir taip papuošti gimnazijos fojė.

Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Klasių vadovai aptarė universalią tolerancijos temą, įtraukdami mokinius į pokalbius, diskusijas ir kūrybinę veiklą.  Iniciatyvai pradinių klasių mokiniai panaudojo senus raktus ir dekoravo simbolinį tolerancijos medį, o vyresnieji mokiniai gamino raktus iš įvairių medžiagų.

Nesvarbu koks ,,raktas“ – medinis, popierinis, metalinis ar muzikinis – svarbiausia, kad jis pasiektų kito žmogaus širdį.