Projektas „Šalis ta Lietuva vadinas“

268Mūsų gimnazija, Jasiūnų pagrindinė mokykla120092583_638108783571918_8730923133195962955_n bendradarbiaudami su Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazija/progimnazija, kuri gavo finansavimą  iš Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, dalyvavo projekte ,,Šalis ta Lietuva vadinas“. Šio projekto tikslas buvo – skatinti pažinti ir suprasti savo aplinkos istoriją ir tradicijas, puoselėti savo krašto kultūrinį palikimą bei ugdyti mokinių pilietinį aktyvumą.

Pirmasis mūsų bendras susitikimas įvyko rugsėjo 8 d. organizuotas edukacinis renginys           ,, Pabūkime drauge“, kartu aplankėme  respublikinės reikšmės architektūros paminklą – Norviliškių pilį. Po dvaro apžvalgos mokiniai galėjo smagiai leisti laiką dalyvaujant žaisdami pilies teritorijoje.

2aAntrasis susitikimas įvyko  rugsėjo 11 d.,14 kuriuo metu sužinojome visą meduolių istoriją, gamybos procesą ir turėjome galimybę patys lipdyti meduolius ir puošti juos glazūra.

Aplankėme Europos parką, kuris laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama daugiau kaip 130 įvairių pasaulio šalių menininkų darbų. Susitikimas baigėsi smagiais edukaciniais užsiėmimais EUROPOS PARKE!

Paskutiniai kiti du, apibendrinantys projekto veiklas,  susitikimai įvyko Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje/gimnazijoje. Mes labai dėkingi  projekto  organizatoriams, kad turėjome galimybę dalyvauti  projekte „Šalis ta Lietuva vadinas“.

Ačiū  už puikiai praleistą laiką, naujas žinias, aktyvią veiklą ir už puikią bendradarbiavimo ir bendravimo patirtį.

Anželika Banel, soc.pedagogė

Europos kalbų diena

120612425_675937356377582_6964248381782353805_nRugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena.

Kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia pažinti kitas šalis ir jų kultūras, taip pat didina mokymosi galimybes. Šią dieną minėjo ir mūsų gimnazijos mokiniai. 5-II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo regioninių ir Šalčininkų rajono gimnazijų diktantų konkurse „Rašau be klaidų“, kurio metu mūsų 6 klasės mokinys Patrik Stasiūnas užėmė II vietą tarp 5-6 klasių mokinių. Pradinių klasių ir vyresni mokiniai gamino vėliavėles, kuriomis sukūrė Europos kalbų medį, tai pat mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis.

Šių gražių užsiėmimų tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, taip pat regioninėms ir tautinių mažumų, skatinti įvairių kalbų mokymąsi.

Ana Bandalevič, anglų kalbos mokytoja