Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

vardai     Rugsėjo 23-iąją minime Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. 1943 m. buvo sunaikintas Vilniaus žydų getas – sušaudyti paskutinieji žydų tautybės Vilniaus gyventojai. Tik nedidelė jų dalis dar slapstėsi lietuvių, lenkų, rusų šeimose. Genocide aukų atminio dieną jau kelerius metus minime ir Dieveniškėse. Kažkada čia gyveno daug žydų šeimų, stovėjo žydų pastatų – sinagoga, parduotuvės, mokyklos, gyvenamieji namai. Iki šių dienų yra išlikusios žydų kapinės.

Mes, Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos Ig ir IIg klasių mokiniai, kartu su ,,Ryto’’ gimnazijos, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos mokiniais, dalyvavome pilietinėje akcijoje ir skaitėme  sušaudytų Dieveniškių žydų vardus.

Eva Silvija Pavlovskaja, Ig kl.

Projektas ,,Mūsų ateitis – mūsų rankose“

uno-3Mūsų gimnazijos bendruomenė vykdo  sveikatos projektą ,,Mūsų ateitis – mūsų rankose“,uno-2 kuris yra finansuojamas Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Projekto uždaviniai – ugdyti mokinių sąmoningumą bei motyvaciją saugoti ir stiprinti sveikatą, prasmingai leisti laisvalaikį, ugdyti gebėjimus atsispirti ir nepradėti eksperimentuoti ar vartoti alkoholio, tabako, narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Įgyvendinant projekto programą šių metu rugsėjo 4 dieną IG – IIG klasių moksleiviams buvo organizuota išvyka į UNO Parką Vilniuje. Išvykos metu skatinome mokinius išmokti prasmingai ir aktyviai poilsiauti,  rinktis laisvalaikio praleidimo būdus, skatinančius suvokti, kad už savo sveiką gyvenseną kiekvienas  žmogus pats atsakingas.

Šio projekto veiklos visiems dalyviams suteikia naujų žinių ir įgūdžių, kelia mokinių savivertę, jie tampa labiau motyvuoti sveikai, prasmingai leisti savo laisvalaikį.

Socialinė pedagogė Anželika Banel