Pamoka apie Ukrainos istoriją

274827864_4678795302246997_1276610257917329051_nVasario 28 dieną visi mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai, kartu su Lietuvos mokyklomis, dalyvavo tiesiogiai transliuojamoje pamokoje apie Ukrainos istoriją.

Ukrainos palaikymo akciją inicijavo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga.

Nuotolinę visuotinę  pamoką  apie Ukrainos šimtmečių istoriją, valstybingumo šaknis vedė istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius.darbai

Mokiniai, palaikydami ukrainiečius,  pagamino palaikymo atributikos ženklus.

Pamokos įrašas  prieinamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos youtoube kanale (48) Visuotinė Ukrainos istorijos pamoka Lietuvos mokiniams (su vertimu į gestų kalbą). – YouTube

PRIĖMIMAS Į ŠVIETIMO ĮSTAIGĄ BUS VYKDOMAS ELEKTRONINIU BŪDU

Informuojame, kad prašymus į Dieveniškių Adomo Mickevičiaus  gimnaziją nuo š. m. kovo 1 d. galima teikti per Centralizuoto priėmimo į švietimo įstaigas internetinę svetainę http://svietimas.salcininkai.lt/

Vaikai ir mokiniai į Šalčininkų rajono savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigas priimami eilės tvarka pagal tėvų (globėjų) pateiktus prašymus, vadovaujantis Centralizuoto vaikų ir mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo įstaigas tvarkos aprašu, patvirtintu Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos 2022 m. sausio 27 d. sprendimu Nr. T-777 „Dėl centralizuoto vaikų ir mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo įstaigas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Priėmimo tvarkos aprašas, prašymų formos skelbiamos Centralizuoto priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo įstaigas internetinėje svetainėje http://svietimas.salcininkai.lt/  Savivaldybės interneto svetainėje www.salcininkai.lt.

Teikiant prašymus per internetinę svetainę http://svietimas.salcininkai.lt/yra reikalingas prisijungimas prie Elektroninių valdžios vartų (t. y. reikalingas mobilus parašas, elektroninė bankininkystė, Registrų centro sertifikuota USB laikmena ar kt.). Prašymo būseną tėvai (globėjai) gali sekti prisijungę prie internetinės svetainės paskyros. Apie su prašymu susijusius įvykius tėvai (globėjai) bus informuojami pagal pasirinktą informavimo būdą.

Sistema pradės veikti ir prašymus bus galima pildyti nuo š. m. kovo 1 d. 00.00 val.

Jeigu tėvai neturi galimybių prašymo užregistruoti elektroniniu būdu, prašymus gali teikti Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijoje.

Pagrindinis prašymų priėmimas į švietimo įstaigą vykdomas kiekvienais kalendoriniais metais nuo kovo 1 d. iki balandžio 30 d. Po nurodytų terminų organizuojamas pavienis prašymų priėmimas į laisvas vietas klasėse.

Už priėmimą įstaigoje atsakinga  raštinės administratorė Danuta Sobol, tel.(8-380) 54240

es-001Centralizuoto vaikų ir mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigas sistemos diegimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis (pagal 2019 m. sausio 18 d. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos ir Europos socialinio fondo agentūros pasirašytą projekto Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-01-0011 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Šalčininkų rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį).

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

image descriptionDieveniškių Adomo Mickevičiaus  gimnazija 2020 m. ir 2021 m. dalyvavo Europos Sąjungos fondų investicijų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojame projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą, modernizuojant mokymo(si) aplinką. Projekto vykdymo metu gimnazija aprūpinta kompiuterine įranga, reikalinga ugdymo procesui organizuoti nuotoliniu būdu už  8707.16 Eurų.

Projektą remia Europos regioninės plėtros fondas.

VASARIO 16-OJI – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

273544597_809641986658623_4143774927305659897_nŠiandien pamokos mūsų gimnazijoje buvo skirtos Vasario 16-osios-Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui. Pradinių klasių mokiniai dieną pradėjo giedodami Lietuvos Respublikos himną. Mokiniai sužinojo valstybės susikūrimo istoriją, skaitė kūrinius,  atsakinėjo į pateiktus klausimus apie Lietuvą, dainavo dainas apie gimtąjį kraštą. Vaikai su dideliu noru gamino įvairius darbelius su Lietuvos valstybės simboliais. Mokinių darbais papuošėme gimnazijos klases.

Vasario 16-oji – puikus laikas ir tinkama data skiepyti pilietines ir tautines vertybes, kad vaikai suprastų, jog jie yra gražiausia tautos dalis.

Nijolia Narbutienė, lietuvių kalbos mokytoja