Mokinių išvyka į Anykščius

287080203_1221853025227141_6187098430608829802_nBirželio 13 dieną mūsų gimnazijos mokiniams, kurie gerai mokėsi, pavyzdingai lankė pamokas, dalyvavo olimpiadose, konkursuose, garsino gimnazijos vardą, buvo organizuota edukacinė išvyka į Anykščius.

Nuostabiame Niūronų sodžiaus gamtos kampelyje vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Prakalbintas molis“ ir  „Duonelė kasdieninė“. Programos „Prakalbintas molis“ metu edukatorė pristatė  vieną seniausių amatų – puodžiaus amatą. Išgirdome pasakojimą apie molio kilmę, trumpai apžvelgėme keramikos istoriją, jos rūšis, buvo demonstruojami lipdymo, žiedimo, dekoravimo procesai.  Taip pat turėjome galimybę apžiūrėti senosios buitinės keramikos pavyzdžius. Puodžiaus dirbtuvėlėje mokiniai mokėsi  molio formavimo: kočiojimo, pjaustymo, atskirų detalių sulipdymo, figūrų formavimo, dekoravimo, susipažino su molio išdegimo būdais bei kiekvienas  nusilipdė savo molinuką. Po šio užsiėmimo mokiniai aplankė Arklio muziejų. Muziejuje susipažino su įvairiausiomis Lietuvos arklininkystės istoriją atspindinčiomis ekspozicijomis, pradedant žirgų laidojimo papročiais ir baigiant Vilniaus raitąja policija. Aplankę muziejų pasivaikščiojome, pasigrožėjome medžio drožėjų skulptūromis, sūpynėmis ir  nekantriai laukėme edukacinės duonos kepimo pamokos „Duonelė kasdieninė“.287214840_392246786186259_7034955468623871625_n Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažinome su mūsų etninės kultūros simboliu – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Mokiniai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikiama nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje iškepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, mokiniai turėjo galimybę pažaisti senovinius lietuvių žaidimus, išmėginome savo kojų greitumą, rankų miklumą bei taiklumą. Ištvėrę visus išbandymus, su geromis emocijomis keliavome skanauti paruoštų kaimiškų vaišių. Atsisveikinę su trobos šeimininke pilni įspūdžių laimingai grįžome namo.

Ana Bandalevič, III g klasės vadovė, anglų kalbos vyr. mokytoja