Kalėdų šventė gimnazijoje

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGruodis yra susijęs su švenčių magija,kalėdaičiais, šiluma ir artumu. Tokią atmosferą jautė Kūčių išvakarėse Adomo Mickevičiaus gimnazijos bendruomenė: mokiniai, jų tėvai, mokytojai bei darbuotojai. Į Kalėdų šventę atvyko klebonas Domas Valančauskas, Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevč, Dieveniškių laisvalaikio salės direktorė Teresa Plotnikova, mokytojai pensininkai.

Kalėdinė programa prasidėjo nuo Kūčių maldos, kuriai vadovavo parapijos kunigas. Mokinai vaidino įvykius, susijusius su Gelbėtojo gimimu, paliesdami Viešpaties Jėzaus gimimo istorijos esmę. Angelai bei piemenėliai šokiais išsakė savo džiaugsmą dėl Dievo Sūnaus gimimo. Visą Kalėdų šventę papuošė mergaičių choro giedojimas.

Su ateinančia švente susirinkusius šventės dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Danuta Anichovskaja bei seniūnė Česlava Marcinkevič.
Šią dieną buvo paskelbti tradicinės kalėdinės mokinių veiklos rezultatai. Mokiniai atliko įvairias užduotis Kalėdų tema.
Šventės pabaigoje visi susirinkusieji pasidalino kalėdaičiais.

Danuta Sobol, tikybos mokytoja


Diskusija apie idealią pamoką

ok4Gruodžio 17 d. mūsų gimnazijos Mokinių oktarybos 3 atstovai bei 2 mokytojos dalyvavo diskusijoje ,,45 min.“, kuri vyko Šalčininkų„Santarvės“ gimnazijoje.

Dėkojame organizatoriui – LMP Šalčininkų rajono atstovui Denisui Krupičiovičiui,
kuris subūrė visus, kad galėtume atrasti, kaip galėtų atrodyti svajonių pamoka.

Diskusijoje buvo ieškoma naujų alternatyvų, kaip dirbti pamokoje, išsakomi pasiūlymai ir lūkesčiai, aptariami idealūs mokinių ir mokytojų santykiai. Visi diskutuodami dalinomės nuomonėmis ir patirtimi.

Anželika Moroz, MS kuratorė


Kalėdinė pamoka

kalpamGruodžio 22 d. mūsų gimnazijoje vyko šventinė vokiečių kalbos pamoka                  ,,Kalėdos Vokietijoje“, kurioje dalyvavo gimnazinių klasių mokiniai.
Pamokos metu turėjome galimybę susipažinti kaled pamok
su Advento ir Kalėdų papročiais Vokietijoje, o taip pat jas palyginti su tradicijomis, kurios yra puoselėjamos mūsų šalyje. Aktyviai atsakinėjome į viktorinos klausimus, po jos kiekvienas pristatėme savo Kalėdinius atvirukus su gražiais palinkėjimais, parašytais vokiečių kalba. Gražią šventinę pamoką užbaigėme giedodami „Tyli naktis“ vokiškai.

Labai džiaugiuosi, kad turėjome progą taip smagiai bei prasmingai praleisti laiką. Kiekvienas iš mūsų galėjo ne tik parodyti savo žinias, bet ir patobulinti vokiečių kalbą bei papildyti savo kultūrinį bagažą įdomiais faktais.

IIG klasės mokinė Natalija Antonovičiūtė


ORIENTACINĖS VARŽYBOS – „DINGUSIOS KALĖDŲ SENELIO KEPURĖS BYLA“

Komentarai įrašui ORIENTACINĖS VARŽYBOS – „DINGUSIOS KALĖDŲ SENELIO KEPURĖS BYLA“ yra išjungti

vilnoPaieškos operacija prasidėjo prie Katedros varpinės gruodžio 20d. Susibūrusios komandos, gavusios iš nykštukų informaciją, kuo greičiau išskubėjo ieškoti dingusios Kalėdų senelio kepurės. Visos komandos, išsprendusios užduotis ir įveikusios visas kliūtis, pasiekė tikslą. Žaidimas vyko gerai žinomose vietose, bet dalyviams buvo pilnas netikėtumų ir paslapčių. Žaidimo metu mokiniai mokėsi savarankiškai judėti Vilniuje ir bendradarbiauti su komandos draugais.
Varžybas organizavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuras.

Socialinė pedagogė Anželika Moroz


Kultūrinė pažintinė išvyka į Vilnių

isvykaGruodžio 11 dieną 6 ir 7 klasių mokiniai, lydimi kūno kultūros mokytojos ir socialinės pedagogės nuvažiavome į Vilnių.

Išvykos metu mokiniai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinyje (Vilniaus skyrius). Teritorija Olandų gatvėje kariškiams priklauso nuo XVIII a. pab. Iš pradžių čia buvo parako ir ginklų saugykla. 1832 m. pastatai buvo perduoti Vilniaus tvirtovei. Tarpukariu iki 1939 m. jie priklausė Lenkijos sandėlių tarnybai, o atgavus Vilnių čia įsikūrė Lietuvos kariuomenės šarvuočių ir autorinktinė. Sovietmečiu teritorijoje šeimininkavo sovietų armija, o jai išėjus įsikūrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė.
2008 m. lapkričio 4 d. atidarytas Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius. Mokiniaiturėjo galimybę ne tik apžiūrėti stovinčius eksponatus, bet ir įlipti vidun į šarvuočius. Taip pat gidas aprodė ir ginklų saugyklą. Ekskursija paliko gerą įspūdį ir gidas parekomendavo apsilankyti pačiame Vytauto Didžiojo muziejuje Kaune.

Mokinai už aktyvią veiklą mokyklos gyvenime buvo skatinami nemokamais bilietais į ledo areną. Smagiai čiuožinėdami gražiai papuoštoje arenoje pajautėme Kalėdų dvasią. Po seanso parašėme Kalėdų seneliui laiškus, o grįždami namo dar apsilankėme Katedros aikštėje, kur šiemet stovi viena gražiausių pasaulyje išrinkta žaliaskrė Vilniaus eglė. Prasiėjome, apžiūrėjome ir aikštėje stovintį prakartėlį, nusifotografavome. Kupini gerų įspūdžių, pakilios šventinės nuotaikos saugiai grįžome namo.

 

Kūno kultūros mokytoja Diana Salnikova ir soc. pedagogė Anželika Moroz


Gimnazijos inaguracijos šventė

OLYMPUS DIGITAL CAMERASėkmingai pasibaigus vidurinio ugdymo programos akreditacijai, Dieveniškių Adomo Mickevičius vidurinei mokyklai Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos sprendimu 2015 m. liepos 2 d. buvo suteiktas gimnazijos statusas.
Gruodžio 4 d. įvyko gimnazijos inauguracijos šventė, į kurią atvyko daug svečių: Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistai Regina Kazarevskaja ir Henrik Danulevič, Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugijos ,,Macierz Szkolna“ Šalčininkų skyriaus pirmininkė Jadvyga Sinkevič, Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevič, Dieveniškių parapijos klebonas kunigas Domas Valančauskas, Dieveniškių ,,Ryto“ gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė, Dieveniškių istorinio regioninio parko direktorius Robertas Jomantas, Dieveniškių užkardos vado pavaduotojas Gintautas Radzevičius, Dieveniškių lopšelio-darželio direktorė Irena Mackevič, Dieveniškių laisvalaikio salės direktorė Teresa Plotnikova, katalikiškos organizacijos ,,Kolumbo riteriai iš Radomo“ atstovai. Pasidžiaugti švente susirinko mokytojai senjorai, mokinių tėvai, mokytojai ir mokiniai.
Šventinis koncertas prasidėjo pradinių klasių mokinių šokiu, o baigėsi gimnazijos vyresniųjų klasių mokinių parengtu inscenizavimu pagal gimnazijos globėjo Adomo Mickevičiaus kūrybą.
Scenarijų inauguracijos ceremonijai ruošė lenkų kalbos mokytojos Regina Šilobritienė, Eliza Paškevič, muzikos mokytoja Gražina Papachina, šokių mokytoja Justyna Provlockaja. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus mokyklos istoriją pristatė tikybos mokytoja Danuta Sobol, o kūno kultūros mokytoja Diana Salnikova ir Mokinių taryba parengė malonią staigmeną visai mokyklos bendruomenei ir svečiams: sukūrė filmuką apie gyvenimą mūsų gimnazijoje.

,,Šalčininkų rajono savivaldybės tarybai priėmus sprendimą, mokytojų, mokinių pastangomis buvo realizuota kelių Dieveniškių bendruomenės kartų svajonė – mokykla tapo gimnazija. Tai ne tik didžiulė sėkmė, bet ir didelis iššūkis, kuriam verta pasiryžti,‘‘- sveikinimo kalboje sakė gimnazijos direktorė Danuta Anichovskaja.
Daug šiltų žodžių tarė renginio svečiai. Visi jie linkėjo, kad gimnazijos bendruomenė savo darbais ir pasiekimais pateisintų suteiktą garbingą gimnazijos statusą, o Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič džiaugdamasis, kad pavyko Dieveniškėse išsaugoti vidurinį ugdymą gimtosiomis kalbomis, ragino neužsnūsti ant laurų, bet nedelsiant kibti į darbą.


Rusų kultūros festivalis

Jovita 2Lapkričio 26 dieną Jašiūnų pagrindinėje mokykloje įvyko  IV Respublikinis mokinių Rusų kultūros festivalis.

Aš jame taip pat dalyvavau. Į festivalį atvyko labai daug dalyvių iš skirtingų Šalčininkų rajono gimnazijų, mokyklų, taip pat iš muzikos mokyklų. Buvo daug įspūdingų pasirodymų. Įdomu ir malonu buvo pasiklausyti įvairiausių dainų, eilėraščių taip pat pasigrožėti gražiais Rusų kultūros šokiais.

Manau festivalis pavyko, nes linksmai praleidau laiką bei susiradau naujų pažinčių.

Jovita Mackevič, II G klasės mokinė


Fiziškai aktyvių pertraukų lapkritis – tolerancijos mėnuo

Komentarai įrašui Fiziškai aktyvių pertraukų lapkritis – tolerancijos mėnuo yra išjungti

pertrauka-2Jau kelintą mėnesį iš eilės mūsų gimnazijoje yra organizuojamos ir vykdomos fiziškai aktyvios pertraukos. Kadangi lapkritis buvo minimas tolerancijos mėnesiu, šių pertraukų metu siekėme ir skatinome mokinius būti ne tik fiziškai aktyviais, linksmais, pailsėti nuo protiškos veiklos, bet ir ugdėmės pagarbą vieni kitiems komandinių žaidimų metu.

Žaidėme vaikų pamėgtą kvadratą, atlikome įvairias užduotis, kurios reikalavo bendradarbiavimo, palaikymo, patarimų ar net vienų kitiems pagalbos. Linksmiausia buvo mokantis mankštos judesių ir pritaikant juos pagal muziką. Taip pat mokinės Evelina Žibort ( I g kl.), Justė Vasilevskytė (8 kl.) ir Natalija Antanovičiūtė (II g kl.) mokino mažuosius gimnazijos mokinius smagių šokių judesėlių.
Aktyviausi šio mėnesio pertraukų dalyviai buvo:
1 klasės moksleiviai – Butrimaitė Emilija, Stasiūnas Patrik, Davleševič Anastasija, Ruchlevič Patrycja, Gedevičiūtė Agnė.
2 klasės moksleiviai – Kripak Sabrina, Budrevič Jolanta, Kozar Dominika.
3 klasės moksleiviai – Dvinel Evald, Latvytė Donata ir Chotuliovas Erikas.
4 klasės moksleiviai – Banelis Deividas, Malikaitė Katažina, Syromolotov Devid, Chotuliova Evelina, Mackevič Rafal.
5 klasės moksleivės – Borovska Dominika, Vasilevskytė Marija, Chatkevič Valerija, Symanovič Milanija.
6 klasės moksleivės – Jovita Kropa, Janina Kovgeraitė, Karolina Živodkevič ir Evelina Astramovič.
7 klasės moksleivės – Borovska Patricija, Latvytė Diana, Symanovič Renata, Stankevič Agnieška, Sobol Virginija, Kliukoit Karolina, Masian Ilona, Solden Anastasija.
8 kl. – Davleševič Renata, Justė Vasilevskytė ir Angelina Junevičiūtė.
I g kl. – Malikas Valdemar, Musik Sebastian, Kropa Artur, Narbut Veronika, Sarulytė Justina, Sarulytė Jurgita, Žibort Evelina, Stančik Kamilia.
II g kl. – Aleksevič Virginija, Antanovičiūtė Natalija, Malikas Jan Tomaš, Gurska Violeta, Bicic Edvin ir Ščiglo Ernestas.
III g kl. – Kreč Viktorija, Staniulytė Giedrė, Marcinkevič Julija.
IV g kl. – Pavlovskij Sylvester, Sobol Pavel.

Kūno kultūros mokytoja Diana Salnikova


„Labai paprastas konkursas“

Jau ketvirtus metus iš eilės Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja konkursą „Labai paprastas konkursas“. Dalyvauti konkurse užsiregistravo net 60 įvairių vaikų  ugdymo įstaigų, iš kurių buvo gauta keli tūkstančiai eilėraštukų. Tarp jų buvo ir mūsų gimnazijos 4-7 klasių mokiniai. Anastasija Solden, 7 klasė mokinė,  pateko į laimėtojų sąrašą ir bus apdovanota diplomu  ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.

„Labai paprastas konkursas“ yra vienas iš vaikų saviraiškos, draugystės ir pagarbos kitam žmogui puoselėjimo būdų. Jo tikslas yra stiprinti vaikų psichinę sveikatą, formuoti teisingą vaikų požiūrį į draugystę ir suteikti galimybę kurti bei vystyti kūrybinį potencialą. Organizuojant šį konkursą taip pat siekiama parodyti vaikams, kad visada būtina kurti saugią, jaukią aplinką ir gerus tarpusavio ryšius su aplinkiniais, nes geri norai ir linkėjimai visuomet teigiamai veikia santykius.

Nelaimėjusius kviečiame nenusiminti – Jūs ir Jūsų draugai galite padovanoti vienas kitam pačią didžiausią dovaną – draugystę!

Anželika Moroz, soc.pedagogė


Gimnazijos mokiniai dalyvavo antrą kartą Lietuvoje vykusioje Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje

Komentarai įrašui Gimnazijos mokiniai dalyvavo antrą kartą Lietuvoje vykusioje Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje yra išjungti

7 klasės mokiniai 2015 lapkričio 25 dieną dalyvavo antrą kartą Lietuvoje vykusioje Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje.

Dalyvaudami Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje siekiame ne tik skatinti mokinių domėjimąsi gamtosauga, ugdyti jaunimo sąmojingumą atsakingai rūšiuoti atliekas bei saugoti gamtą, bet ir plėsti jaunimo akiratį. Klausimus sudarė 5 temos: atliekos ir jų rūšiavimas, energijos taupymas, aplinkos kokybė, globalinės problemos ir aplinkosauga, ekologinė simbolika. Kiekvienas testo variantas turėjo 30 klausimų, kurie vertinami didesniu koeficientu, t.y. nulėmė aukštesnį vertinimo balą. Viso buvo galima surinkti 45 balus.Geriausiai pasirodė Anastasija Solden, Virginija Sobol ir Patricija Borovska.

Biologijos mokytoja metodininkė Valentina Cvilik