Š. m. sausio 22 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje įvyko rajoninė chemijos olimpiada, kurioje dalyvavo ir dvi mūsų gimnazijos IIg ir IIIg klasių mokinės: Jovita Mackevič ir Greta Bartanovičiūtė.
Olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis chemija, plėtoti mokinių kūrybinius gebėjimus, ugdyti kritinį mąstymą, savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi, skatinti mokytojų iniciatyvą rengiant mokinius olimpiadoms ir ugdymo procese taikant veiksmingus metodus. Olimpiados dalyviai varžėsi atlikdami įvairias užduotis. Galima pasidžiaugti mūsų mokyklos mokinių pasiekimais. Sveikiname III g klasės mokinę Gretą Bartanovičiūtę, kuri užėmė trečią vietą savo bendraamžių grupėje. Džiugu, kad mūsų mokyklos mokiniai turi gerų žinių ir gali jas pritaikyti.
Š. m. sausio 15 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje
vyko 49-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados rajono etapas, kuriame biologijos žinias atskleidė 26 rajono 9-12 klasių mokiniai.
Olimpiadoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinės: Jovita Mackevič, Natalija Antonovičiūtė ir Greta Bartanovičiūtė. Olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis biologija, gilinti ir plėsti šio mokslo žinias, ugdyti mokinių mokslinį kritinį mąstymą, grindžiamą išsamiomis gamtos mokslų žiniomis, kūrybiškumą bei eksperimentinio darbo įgūdžius ir gebėjimus.
Biologijos olimpiados dalyviams per tris valandas teko įveikti gana sudėtingas įvairių užduočių dalis: rasti teisingus testo atsakymus, išanalizuoti grafikus bei integruoti chemijos žinias. Džiugina mūsų gimnazijos mokinių pasiekimai: II vietą iškovojo Jovita Mackevič, III vietą – Natalija Antonovičiūtė.
Š.m. sausio 16 d. vyko Šalčininkų raj. 2015 m.jaunimo apdovanojimai. Mūsų gimnazija siūlė penkis kandidatus nominacijai „Metų moksleivis“: Kamilą Stančik, Jovitą Mackevič, Edviną Bicicą, Nataliją Antonovičiūtę ir Gretą Bartonovičiūtę. Tarp finalininkų, deja, nepateko, bet tapo dar labiau motyvuoti dalyvauti mokyklos gyvenime, olimpiadose bei gauti kuo geresnius pažymius.
Tai pat į apdovanojimo šventę nominantėmis buvo pakviestos ir mūsų gimnazijos dvi jaunos mokytojos. Anželika Moroz buvo nominuota „Metų jaunimo darbuotojas“ , o Diana Salnikova – „Metų savanoris“. Abi mokytojos gavo diplomus bei dovanų. Šios nominacijos paskatino aplinkinius bendrai veiklai mūsų bendruomenės labui.
Dėkojame renginio metu mus džiuginusiai šokių grupei „Smile“ bei dainininkei Catrinah.
Teodoras Rooseveltas (JAV prezidentas): „Daryk tai, ką gali, ten, kur esi, su tais įrankiais, kurie tau duoti.“
Sausio 13 d., kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir mūsų gimnazijoje vyko jau tradicija tapusi pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Ši pilietinė iniciatyva skirta Laisvės gynėjų dienai – 1991 metų sausio įvykiams prisiminti ir paminėti. Jos metu dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties žvakutės – gyvybės, šviesos, teisingumo ir vienybės simbolis. Pirmajame aukšte buvo paruoštas stendas, skirtas Sausio 13-osios įvykiams. Pamokos pradžioje vyko pokalbis su mokiniais, mokytojai trumpai supažindino su istoriniais įvykiais, priminė mokiniams, kaip sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, o Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę.
Gruodžio mėnesį mūsų gimnazijos keturios grupės mokinių, kartu su lydinčiomis mokytojomis lankėsi Vytauto Kasiulio dailės muziejuje Vilniuje. Tokia mokinių veikla už mokyklos ribų siekiama ugdyti jų kūrybiškumą, domėjimąsi kūryba bei istorija.
Dailės muziejuje mokiniai apžvelgė reikšmingiausio XIX a. Vilniaus fotometraštininko ir fotomenininko Juozapo Čechavičiaus (1818–1888, Józef Czechowicz) nuotraukų parodą „Juozapo Čechavičiaus Vilnius“. Parodoje mokiniai ir mokytojai žavėjosi daugiau kaip pusantro šimto Vilniaus ir
apylinkių nuotraukų originalais, sukurtais 1870–1885 m. Fotografo dėka muziejaus lankytojai gali šiandien pamatyti, kaip prieš šimtmetį atrodė miestas, jame vykusias permainas.
Muziejuje ne tik apžiūrėjome fotografo darbus,bet ir žiūrėjome dokumentinį filmą apie tai, kaip XIX a. pabaigoje buvo gaminamos fotografijos. Dailės muziejaus darbuotojai pakvietė į ,,tamsų kambarį‘‘, kur paaiškino ir praktiškai parodė fotoaparato veiklos paslaptį. Po to mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose. Vyresnieji mokiniai užsiėmimo metu piešė Vilniaus miesto tema, o mažesnieji vaikai dalyvavo užsiėmime ,,Konstrukcijos ribos“, kūrė tiltų konstrukcijas. Užsiėmimuose mokiniai mokėsi dalintis jausmais ir idėjomis, bendravo bei bendradarbiavo, ugdė kūrybiškumą.
Apžiūrėję parodą apie senąjį Vilnių, po edukacinių užsiėmimų mokiniai išėjo į Vilniaus Kalėdų miestelį pasivaikščioti po šventiškai išdabintą miestelio teritoriją. Visus džiugino žybsinti eglutė ir prie Katedros įrengta prakartėlė.
Išvyka buvo prasminga, įdomi, nes visi patyrė daug naujų įspūdžių, sužinojo naujų dalykų, mokėsi ne pamokų forma. Iš mokinių atvežtų piešinių ir darbelių gimnazijoje sukurta parodėlė.
Mūsų gimnazijos bendruomenė nuo 2015 kovo mėnesio iki metų pabaigos dalyvavo sveikatos projekte ,,Esu laisvas nuo priklausomybių“, kurį finansavo Šalčininkų rajono savivaldybė.
Projekto tikslas buvo sumažinti rizikos veiksnių (alkoholio, tabako, narkotikų ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo) įtaką mokiniams ir sustiprinti jų sveikos, prasmingos ir laimingos gyvensenos įgūdžius.
Projekto metu buvo vykdomi užsiėmimai ,,Kaip pasakyti ,,ne“ esant pagundai vartoti psichotropines medžiagas“, ,,Teisingo gyvenimo tikslų kėlimo ir vertybių pasirinkimo įtaka sėkmingai karjerai“, ,,Mankštinuosi aš ir mano tėvai“, veikla, kurios metu buvo organizuoti mankštos pratimai, badmintono varžybos. Taip pat vyko diskusijos apie alkoholio žalą, darbas grupėmis ,,Kas kaltas dėl nelaimių, kurios įvyksta esant neblaiviems?“, o dirbdami grupėse mokiniai ruošė plakatus ,,Koks žavus gyvenimas be alkoholio“. Žiūrėjome filmus tema ,,Alkoholio keliami pavojai ir žmogaus elgesio pokyčiai“. Mokslo metų pradžioje, kol mus džiugino šilti orai, organizavome turistinį žygį po Dieveniškių istorinį regioninį parką su mokiniais ir jų tėvais, plaukėme baidarėmis, gaminome sveiką vakarienę. O aktyviausiems dalyviams buvo organizuota išvyka į Akropolio ledo areną.
Šis projektas visiems dalyviams suteikė gerų įspūdžių, naujų žinių bei naudos. Mokiniai tapo labiau motyvuoti sveikai, prasmingai gyventi, pasirinkti laisvalaikį be alkoholio, tabako, narkotinių ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo. Tėvai įtraukti į mokyklos prevencinę veiklą, sustiprėjo tėvų tarpusavio bendravimas, pagerėjo mokinių ir tėvų santykiai. Įgytas sporto inventorius, kuris padės ir toliau skatinti mokinių fizinį aktyvumą.
Mokyklos savivalda aktyviai prisidėjo prie projekto veiklos. Po projekto įgyvendinimo mokyklos savivaldai atsirado dar daugiau motyvacijos ir noro veikti. Todėl dabar, mokytojams ruošiant naują projektą, savivaldos nariai pateikė savo idėjų.
Kaip ir kiekvieną mėnesį gruodį mūsų gimnazijoje buvo organizuojamos ir vykdomos fiziškai aktyvios pertraukos. Šis mėnuo buvo minimas padėkos mėnesiu. Pertraukų metu atlikome įvairias užduotis, kurios reikalavo bendradarbiavimo, pagalbos ir palaikymo vieni kitiems. Mokėmės mankštos judesių ir atlikome juos pagal muziką.
Prieššventinis šurmulys gimnazijoje prasidėjo jau prieš kelias savaites.
Pirma, languose pasirodė iškarpytos snaigės, pusnynai, elniai, besmegeniai… Vėliau 6 –12 klasių mokiniai pradėjo ruošti vaidinimus tradiciniam Kalėdų Karnavalui, kuriuos parodė gruodžio 29 d. pavakarėje mūsų gimnazijos bendruomenės nariams bei svečiams, kurie kasmet mielai susirenka į šventę. Šių metų karnavalo programa, kurią režisavo mokinių savivalda su kuratore, buvo tikrai įdomi. Buvo rodomos gerai žinomos pasakos naujoviškai: Raudon- kepuraitės dvi skirtingos versijos, Snieguolė su nykštukais ir kitos…
Smagu, kad šiais metais mūsų mokiniai buvo tokie savarankiški. Didžiuojamės, kadangi jie patys generavo daugumą karnavalo idėjų ir jas įgyvendino. Po karnavalo buvo aptariami pasirodymai, idėjos, pasisekimai ir nesėkmės, kad kitais metais vėl būtų ruošiamasi su dar didesniu įkarščiu, o karnavalo dvasia sklandytų ištisus metus.