Dalyvavome parodos „Per erdvę ir laiką su meile į Dieveniškes – Juvenishki-Divenishok!“ atidaryme

parodaSpalio 23 dieną Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos II g, III g ir IV g klasių mokiniai kartu su gimnazijos direktore D. Anichovskaja, lietuvių kalbos mokytoja J. Česiuliene ir istorijos mokytoja I. Kulis  apsilankė Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje, kur vyko paveikslų parodos „Per erdvę ir laiką su meile į Dieveniškes – Juvenishki-Divenishok!“ atidarymas. Šioje parodoje  Simono Karczmar sūnus  Natanas Karczmar pristatė savo tėvo kūrybą – paveikslus bei papasakojo apie savo ir jo tėvų gyvenimą. Dailininko sūnus  atskleidė, kad būtent mūsų miestelis, Dieveniškės,  ir įkvėpė jo tėvą piešti. Žiūrėdami menininko paveikslus galime pasivaikščioti po Dieveniškių štetlą, kuris gyvavo prieš 100 metų. Juk šiandien jau nepasivaikščiosime žydų apgyvendintomis gatvelėmis, kad galėtume pajausti tenykščius kvapus, gyvenimo ritmą. Visa tai skatina mus susimąstyti apie mūsų pačių įsišaknijimą.

Virginija Sobol, IIg kl. mokinė