Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

vardai     Rugsėjo 23-iąją minime Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. 1943 m. buvo sunaikintas Vilniaus žydų getas – sušaudyti paskutinieji žydų tautybės Vilniaus gyventojai. Tik nedidelė jų dalis dar slapstėsi lietuvių, lenkų, rusų šeimose. Genocide aukų atminio dieną jau kelerius metus minime ir Dieveniškėse. Kažkada čia gyveno daug žydų šeimų, stovėjo žydų pastatų – sinagoga, parduotuvės, mokyklos, gyvenamieji namai. Iki šių dienų yra išlikusios žydų kapinės.

Mes, Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos Ig ir IIg klasių mokiniai, kartu su ,,Ryto’’ gimnazijos, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos mokiniais, dalyvavome pilietinėje akcijoje ir skaitėme  sušaudytų Dieveniškių žydų vardus.

Eva Silvija Pavlovskaja, Ig kl.