Šiandien minime tarptautinę nerūkymo dieną

foto-1Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį (šiais metais – lapkričio 17-ąją) minima tarptautinė nerūkymo diena, kuri yra puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

Mūsų gimnazijos mokiniai šią dieną paminėjo išklausydami informaciją apie rūkymo žalą, poveikį ir pasekmes. Prezentaciją paruošė ir pristatė IV g klasės mokiniai.

5-7 klasių mokiniai savo žinias pritako atsakynėdami į viktorinos klausimus. Geriausiai pasirodė septintokai.foto-2

Tikime, kad tarptautinė nerūkymo diena gali būti dar viena puiki proga savo artimuosius, draugus paskatinti atsisakyti šio žalingo įpročio bei padrąsinti ir motyvuoti dar dvejojančius.

Valentina Cvilik, biologijos mokytoja metodininkė

Tolerancijos diena

20221116_082254Lapkričio 16-ąją Dieveniškių A. Mickevičiaus  gimnazijos mokiniai, bei priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės,  paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų tarptautinės Tolerancijos šventės simbolis – namas.

Mokiniai noriai gamino Tolerancijos namus, vieni  mokiniai piešė, kiti konstravo, tačiau rezultatas išėjo puikus. Spalvoti, žaismingi, kupini fantazijos elementų Tolerancijos namai.img_20221116_104004-1

Klasės valandėlės metu, mokiniai prisiminė žodžio Toleranciją reikšmę, žiūrėjo trumpą filmuką apie pakantumą vienas kitam, vėliau su klasės auklėtoju aptarė kokioje visuomenėje mes gyvename tolerantiškoje ar netolerantiškoje.

Manome jog, šią šventę pavyko įprasminti bendru supratimu, jog būti tolerantiškam tai reiškia, savarankiškai vertinti, kritiškai mąstyti ir etiškai samprotauti.

20221116_082341

Socialinis pedagogas Daiva Bludnickaitė